Školy v prírode môžu byť zaujímavejšie vďaka geocachingu

Štandardný
školy v prírode

Geocaching s deťmi – skvelý tip pre školy v prírode

Školy v prírode sa už nemusia niesť v zmysle tradičných výletov, hier a programu, ktorý je každý rok rovnaký. Teraz ich môžete ozvláštniť – nie len deťom, ale i vám! Geocaching je jednou z možností, ako môže byť škola v prírode ešte zábavnejšia a zároveň poučná pre deti a možno i pre pedagógov.

Geocaching? Čo to vlastne je?

Geocaching je hra, ktorej cieľom je hľadanie a vytváranie skrytých pokladov, tzv. kešiek. A čo deti môžu mať radšej než napínavé hľadanie pokladov? K tomu ešte pridajte hádanky a úlohy, ktoré musia vyriešiť, aby sa k nemu dostali a objavenie zaujímavých miest, o ktorých ste doteraz možno ani vy netušili. To všetko vám ponúka hra rozšírená po celom svete s názvom geocaching.

Čo budete potrebovať?

Na takúto zábavu vám bude stačiť jediná vec – smartphone s prístupom na internet. Ešte pred tým, než sa vydáte do školy v prírode, stiahnite si doňho bezplatnú geocaching aplikáciu. Tá vám pomôže vyhľadať kešky, ktoré sa nachádzajú vo vašom okolí, zobrazí vám ich súradnice, príbeh či úlohu, ktorú musíte vyriešiť, aby ste ich našli. Takisto si do tejto aplikácie budete môcť zaznačiť kešky, ktoré ste už aj s deťmi našli, prípadne ktoré ste samy vytvorili pre iných geocacherov.

Prečo je geocaching vhodný pre školy v prírode?

Úlohou geocachingu je však nie len zabaviť deti pri hľadaní kešiek a riešení úloh, ale aj ich niečo nové naučiť. Práve preto sa kešky umiestňujú väčšinou na miesta, pri ktorých hľadaní môžete formou hry spoznávať svoje okolie alebo na miesta, ktoré sú niečím zaujímavé – napr. pamätihodnosťami. Tak môžete naozaj hravým spôsobom previesť deti po okolí miesta, kde budete ubytovaní a zároveň ich aj naučiť niečo nové.

Odmena a jeden tip, ktorý deti poteší

Okrem toho, po nájdení kešky deti potešíte aj tým, že v jej vnútri niečo nájdu. Pri najjednoduchších keškách je to pero a zápisník, do ktorého môžete zaznačiť, že ste kešku našli a kedy ste ju našli. Pri zložitejších keškách už vnútri nájdete aj nejaké predmety, ktoré si deti môžu zameniť. Pre ozvláštnenie školy v prírode je tu ešte jeden tip: Vymyslite a ukryte novú kešku spolu s deťmi!

školy v prírode

Odmena, ktorú deti môžu v keške nájsť ich určite poteší aj počas školy v prírode

Zanechať komentár