Anonymný bankový účet

Štandardný

Offshore krajiny poskytujú najvyšší štandard anonymity vlastníctva a preto je takmer nemožné zistiť skutočných majiteľov spoločností. Anonymita – to je jeden z dôvodov, prečo si dnes stále viac a viac ľudí otvára tzv. offshore bankové účty. Anonymný bankový účet je založený v banke, ktorá pôsobí v offshore zónach, inak nazývaných aj daňové raje, kde je veľmi nízke daňové zaťaženie. Najčastejšie ide o ostrovné krajiny ako napríklad Belize, Panama, Cyprus, Maurícius a podobne. V týchto štátoch je množstvo offshore bánk, ktoré ponúkajú kompletné bankové služby a vedenie korporátnych aj osobných účtov v mnohých menách. V podstate ide o plnohodnotné a legálne banky, len bankovanie v nich je podstatne výhodnejšie než v tých klasických.

anonymný bankový účet

Daňový raj Maurícius

Prečo práve anonymný bankový účet?

Anonymný bankový účet si ľudia otvárajú z rôznych dôvodov, no medzi tie najčastejšie patrí potreba ochrániť svoj majetok a financie, strach zo skrachovania bánk alebo už spomínaná ochrana súkromia. Offshore banky totižto poskytujú o niečo vyššiu úroveň bankového tajomstva než klasické banky, preto sa nemusíte báť, že by sa nejakým spôsobom prezradila vaša identita alebo súkromné informácie ohľadom účtu a podobne. Peniaze uložené na vašom účte sú vám kedykoľvek k dispozícii, nie je obmedzený ani počet transakcií a ani výška minimálneho zostatku na účte. A ak vám bude jeden anonymný bankový účet málo, môžete si založiť ďalší a potom ďalší – otvorte si ich toľko, koľko len potrebujete.

Anonymný bankový účet ochráni váš majetok

Anonymný bankový účet v offshore destinácii je tiež dokonalým nástrojom pre ukrytie firemného majetku a jeho ochranu, najmä ak hrozí riziko útoku zo strany konkurencie či iných osôb, ktoré by nemali vedieť informácie ohľadom účtu vašej spoločnosti. Peniaze sú tak na anonymnom bankovom účte chránené a existuje len veľmi malá šanca, že by sa niektorá z týchto osôb o existencii offshore účtu dozvedela. Anonymný bankový účet si môže založiť ktokoľvek a to bez ohľadu na to, či ide o fyzickú alebo právnickú osobu a jeho otvorenie vybavíte z pohodlia vášho domova bez toho, aby ste museli niekam cestovať.

Zanechať komentár