Zeolit ako štrk do akvária pre jednoduchšiu starostlivosť

Štandardný

Akvárium je stále veľmi obľúbenou súčasťou domácnosti, či už ako nenápadný dekoračný doplnok interiéru alebo ako dominanta miestnosti, ktorá púta zrak každého, kto sa vás rozhodne navštíviť. O jeho krásu (a tiež zdravie) sa však treba aj starať a to už je mnohokrát tá nepríjemnejšia časť. Aj tú si však môžete veľmi jednoducho uľahčiť. Stačí, ak si ako štrk do akvária vyberiete štrk vyrobený z prírodnej horniny zeolit. Že ste o ňom ešte nepočuli? Tak čítajte ďalej…

Čistenie a výmena vody v akváriu

štrk do akvária

Vodu v akváriu treba pravidelne meniť

Najdôležitejšou súčasťou starostlivosti o akvárium je čistenie a výmena vody v ňom. Totižto, na rozdiel od prírodných vodných ekosystémov, ako sú rieky, priehrady či jazerá, voda v akváriu nikam prirodzene neodteká a tak neodtekajú ani látky, ktoré sú do akvária priebežne pridávané (potrava pre rybky, ich výlučky a pod.). Voda sa teda raz za čas znečistí a je potrebné ju vymeniť za čistú.

Pomôcť  vám môže zeolit – štrk do akvária

Frekvencia tohto čistenia závisí od veľkosti akvária, množstva rybičiek, kvality filtrácie a iných faktorov, avšak, nech už je táto frekvencia akákoľvek, môžete ju ešte znížiť vďaka tomu, že na dno akvária pridáte štrk do akvária vyrobený zo zeolitu. Prírodná hornina zeolit má totižto jedinečné adsorbčné vlastnosti, vďaka čomu je schopná v akváriu adsorbovať veľké množstvo nečistôt (mechanických aj chemických) a akvárium sa tak potom znečisťuje oveľa pomalšie.

Čistenie filtra a výber filtračnej náplne

štrk do akvária

Zeolitový štrk do akvária čistí vodu

Takisto dôležité je aj čistenie filtra – to by malo prebiehať približne raz do týždňa, opäť to však záleží aj od vyššie spomínaných faktorov. Aj tu vám hornina zeolit môže pomôcť, ak si kúpite namiesto filtračného piesku filtračnú náplň vyrobenú z neho. Štrk do akvária vyrobený zo zeolitu v kombinácii so zeolitvou filtračnou náplňou vám zabezpečí lepšie „samočistenie“ akvária a jeho menšie znečisťovanie.

Tak spojíte dve príjemné veci dokopy – budete mať doma nádherné akvárium a zároveň sa oňho nebudete musieť starať tak často, ako keď by ste v ňom mali klasický štrk do akvária a pieskovú filtračnú náplň…

Zanechať komentár