Obuv by mala byť pre každého prioritou

Štandardný

Každý z nás by mal mať prirodzenú schopnosť  hýbať všetkými prstami na nohách rovnako pružne a uvoľnene, ako sme to dokázali v útlom detstve. Skúste si pohýbať palcom na nohe, skúsiť s ním robiť krúživý pohyb. Ide vám to? Ak máte s pohybom prstov na nohe problém, potom môže byť na vine aj dlhodobé nosenie nevhodnej obuvi. To môže spôsobiť vážne zdravotné problémy a to nielen priamo našich nôh,  ktorých potom jediným riešením je liečenie či dokonca operácia. Ako sa tejto situácii vyvarovať a predchádzať jej ? Návod je jasný. Venovať dostatočnú pozornosť výberu a nosiť zdravotne nezávadnú obuv.

Časté nosenie úzkej obuvi môže spôsobiť problémy.

Je to nielen o lodičkách a vysokých opätkoch

Kvôli pravidelnému noseniu nevhodnej a tesnej obuvi postupne strácame prirodzenú schopnosť pohybu prstov na nohách. Schopnosť, s ktorou sme sa narodili.  Postupne s časom a našim vekom sa môžu objavovať rôzne deformácie prstov, palca a nôh. Objavuje sa mnoho vedľajších problémov ako sú bolesti nôh, prílišná únava pri pohybe, bolesti chrbta či spadnutá klenba chodidiel. Netýka sa to len žien a ich lodičiek, balerínok a topánok na vysokých opätkoch. Tieto problémy sa týkajú aj mužov a pravidlá pre zdravé obúvanie pre nich platia rovnako, ako pre ženy.

Výber správnej obuvi netreba podceniť.

Aká obuv prevláda vo vašom botníku?

Zdravotná obuv pomáha celému ľudskému organizmu. Na prvý pohľad sa toto tvrdenie javí ako prehnané a nadnesené. Pri hlbšom pohľade do tejto problematiky zistíme, že zdravá chôdza má na ľudské telo veľmi dôležitý vplyv. Ženy však všeobecne trpia problémami s chodidlami omnoho viac, pretože častejšie chodia v tesnej a nezdravej obuvi. Pokiaľ si občas dáte sami sebe otázku, prečo vás tak často bolia nohy, urobte si detailnejšiu inventúru svojho botníka. Sú tam topánky aj s úplne plochou podrážkou? Už len obyčajné ortopedické vložky to môžu vylepšiť. Naberte odvahu a pretrieďte si svoju zbierku topánok. Investujte do zdravia a kúpte si zdravú obuv konkrétne pre vašu nohu a vašu postavu.

Zanechať komentár