Záhradný nábytok: čo príroda dala

Štandardný

Zvoliť si záhradný nábytok je niekedy veľmi jednoduché. Ide o výšku vašej náročnosti. Nemusíte totiž utrácať veľa peňazí za značkový masívny a drevený nábytok do vašej záhrady. Vybehnite von a pozrite sa okolo seba. Postačia vám nejaké palety, pník, seno, špagát, deka… Čokoľvek, čo vám príroda ponúka, stačí len opracovať a unikátny záhradný nábytok je na svete. Tieto nápady samozrejme závisia od veľkosti záhrady ako aj od umiestnenia. Mestská malá záhrada si predsa len bude vyžadovať ľahšie udržiavateľný nábytok aj z účelovosti a praktickosti, než veľká súkromná záhrada na vidieku, alebo mimo mesta. Takto si ale môžete vyrobiť príjemné posedenie, stolčeky, lavice, lehátka, alebo rovno celý jedálenský set. Ako podsedáky dokonale funguje slama, ktorú môžete vložiť do starých poťahov od malých vankúšov.

Záhradný nábytok

Vyrobiť si priestrannú a pohodlnú lavicu z dreva dokážete aj vy.

Záhradný nábytok – zo starého nový

Za záhradný nábytok môže byť použitý aj napr. zrecyklovaný starý domáci nábytok z dreva. Ak vás bavia remeslá, kutilské práce a práca s drevom, potom je nakupovanie hotového nábytku do záhrady priam urážkou. Využite svoje inšpirácie, svoje nápady a premeňte ich na skutočnosť. Krásne umelecké diela v podobe záhradného nábytku sa môžu pýšiť práve vo vašej záhrade.

Záhradný nábytok

Alebo niečo z paliet?

Jeden dobrý peň nikdy nie je zlý

Pníky boli kedysi symbolom sedenia okolo ohniska pri tzv. opekačke. Nie je to však nadarmo, že sa na nich dobre sedelo celé večery. Pníky sú skutočne veľmi pohodlné na sedenie. Ak ich chcete použiť ako záhradný nábytok, môžete ich trošku opracovať a premeniť do „luxusnejšieho“ vzhľadu. Môžu byť s chrbtovou opierkou alebo bez, pre jedného či pre viacerých. Veselo a hravo sa vyrába aj detský nábytok do záhrady. Deti majú skvelú bohatú fantáziu a niekedy dokonca vidia v materiáloch potenciál ešte predtým, ako materiál spracujete, čo vám dáva viac nápadov pre realizáciu. Na detský záhradný nábytok môžete použiť rôzne pestré farby na drevo. Ak máte deti, môžete ich do maľovania dokonca zapojiť,z čoho majú deti nesmiernu radosť.

Zanechať komentár