Vyhliadkové plavby po Dunaji sú v  kurze 

Štandardný

     Asi by sme ťažko hľadali na našom kontinente krajinu, v  ktorej by cestovné agentúry neponúkali vyhliadkové plavby po riekach. Menších, väčších ale hlavne po dôležitých európskych veľtokoch akým je aj naša rieka Dunaj. Prečo majú ľudia radi plavby po rieke?     

     Dôvodov môže byť samozrejme niekoľko. Výber konkrétnej plavby, prístup aj očakávania sú samozrejme individuálne. Prečo sa práve rozhodnúť pre plavbu po Dunaji? Tu je niekoľko dôvodov: 

  • plavba po rieke je skutočne jedným z najlepších spôsobov, ako bez problémov navštíviť a preskúmať mnohé atraktívne  miesta a  mestá v jej blízkosti,  
  • nastúpite na vyhliadkovú loď, ubytujete sa, vybalíte si veci a plavba z miesta na miesto môže začať,  
  • je to forma rekreačného cestovania po vnútrozemských vodných cestách s  niekoľkými zastávkami
  • vyhliadkové plavby po rieke Dunaj trvajú od niekoľkých hodín alebo dní.   
vyhliadkova lod a most SNP
Plavby loďou ponúkajú široké spektrum aktivít a možností.

Vyhliadková plavba po Dunaji plná zábavy

    Niektoré plavby po Dunaji môžu trvať aj týždeň, niekoľko dní alebo len zopár hodín. Organizátori a  cestovné agentúry sa samozrejme snažia, aby plavby boli adekvátne zábavné. Okrem kultúrnych predstavení a zábavy je plavba plná palubných hier a aktivít, ktorých sa môžete zúčastniť. Kvízové hry, bingo, tanečné kurzy, umelecké aukcie a  rôzne tematické kvízy a prednášky. To sú niektoré z aktivít, ktoré môžete na svojej plavbe po Dunaji zažiť. Stále sa niečo deje, takže sa nikdy nebudete nudiť. 

    Nastúpte na vyhliadkovú loď a nechajte sa unášať vlnami druhej najväčšej európskej rieky. Z Bratislavy sa môžete vydať proti prúdu aj po prúde a obdivovať zákutia rieky v Devíne, Čunove a Čilistove. Ak ste milovníkom gastronómie, určite si vychutnáte miestne špeciality na niektorých zo zastávok alebo aj priamo na palube lode. 

vyhliadkova lod na dunaji
Je len na vás, či sa vydáte na niekoľkohodinový výlet alebo viacdenné dobrodružstvo.

Plavby na uzavretej alebo otvorenej palube

     Cestovné agentúry organizujú vyhliadkové plavby rôznymi typmi výletných lodí. Všetky majú uzavreté a otvorené paluby a kapacitu 120 až 400 osôb. Každá loď má bufet s ponukou teplých a studených nápojov a občerstvenia. Lístky na krátkodobé vyhliadkové plavby po Dunaji je možné rezervovať a zakúpiť si online. 

Zanechať komentár