Vyberáme cyklistické oblečenie

Štandardný

Na cyklistiku neexistuje zlé počasie, iba zlé oblečenie. Cestnú aj horskú cyklistiku môžete teda praktizovať po celý rok, ak si vyberiete správne cyklo oblečenie.Pri výbere dbajte na to, či vám správne vybraný kus sedí. Preto si kupujte oblečenie v špecializovaných predajniach skôr ako na internete. Je dôležité, aby bolo cyklistické oblečenie správnej veľkosti a dostatočne priliehavé, pretože tak sa znižuje odpor vzduchu. Je to výhodné aj pri studenom náprotivnom vetre, kedy vám vaše priliehavé cyklo oblečenie vytvorí akoby druhú kožu a bude vám menšia zima.

Cyklistické nohavice

Cyklistické nohavice sú dôležitou súčasťou výbavy pretože pri desiatkach až stovkách kilometrov v sedle je pohodlie prvoradé. K tomu dopomôže vložka vkladaná do sedacej časti cyklo nohavíc. Tieto antibakteriálne vložky sa rozlišujú na dámske a pánske. Cyklistické nohavice, rovnako ako aj zvyšné cyklo oblečenie sa oblieka na holé telo. Pokiaľ by ste si obliekli aj spodnú bielizeň, mohlo by vás otláčať a znižovať funkčnosť materiálov odvádzajúcich pot.

Cyklo oblečenie

Cyklistické nohavice Fox

Základným druhom, ktorý je vhodný na cestnú aj horskú cyklistiku sú klasické krátke cyklo nohavice s trakmi alebo bez. Pre športovú cyklistiku je vhodnejšie prevedenie s trakmi, pretože lepšie sedí na tele. U horských cyklistov sú obľúbené voľné nohavice, ktoré sa skladajú z dvoch vrstiev. Spodná elastická obsahuje sedaciu vložku a navrchu sú kraťasy rovného strihu.

Ďalším druhom sú dlhé nohavice, ktoré sa využívajú najmä na jar na jeseň alebo v prípade nepriaznivého počasia. Môžu byť z ľahkého elastického materiálu, podobného tomu, ktorý sa používa na krátke nohavice, alebo sa pridávajú membrány odolné voči vetru a vode.

Iné druhy

Na výber máte aj cyklistický dres, ktorý je spojením nohavíc a vrchného dielu. Od krku až po pás má zvyčajne zips a na chrbte vrecko.Pri výbere sa môžete rozhodovať aj podľa počtu panelov, častí z ktorých sú nohavice ušité. Čím väčší ich počet, tým môžete považovať nohavice za kvalitnejšie. Kvalitnejšie sú zároveň nohavice, ktoré majú ploché zošitie alebo lepené švy, ktoré nerežú.

Cyklo oblečenie

Dámsky cyklo dres Fox

Zanechať komentár