Vhodné zaťahovacie dvere môžu ušetriť miesto

Štandardný

Všetci dobre poznáme tie situácie, kedy otvorené dvere dokážu byť v interiéri nie príliš praktické. Dosť zavadzajú, uberajú nám miesto z obytného priestoru, ktorý by sa dal využiť inak a oveľa efektívnejšie pri rozmiestnení nábytku. Riešení je hneď niekoľko. Ak je to možné, tak dvere zatvoriť a nepoužívať ich, prípadne vysadiť z pántov, alebo si zaobstarať tzv. interiérové posuvné dvere. Zaťahovacie dvere neprekážajú a dá sa tak veľmi dobre využiť miesto aj tesne pri dverách, kam by za iných okolností zasahovalo otvorené krídlo dverí.

zaťahovacie dvere

Zaťahovacie dvere na chodbe – dokonalé riešenie využitia všetkých priestorov

Posuvný systém na stenu

Posuvný systém na stenu je variant, kedy sa zaťahovacie dvere pohybujú v garnižiach pozdĺž steny a na ich otvorenie postačí priestor na jednej z priľahlých stien. V porovnaní s dverami otočnými sa tak šetrí miesto, čo oceníte predovšetkým v malých interiéroch. Snáď najväčšou výhodou tohoto systému je jednoduchá inštalácia, pretože nevyžaduje žiadne špeciálne stavebné úpravy.

Zaťahovacie dvere s puzdrom

Posuvný systém do puzdra je zase variant, ktorý vyžaduje stavebné úpravy. Jedná sa o najdokonalejšie riešenie úspory miesta, kedy sa dvere v otvorenom stave schovajú do vopred zamurovaného stavebného puzdra. Prvým krokom v prípade inštalácie zaťahovacích posuvných dverí do puzdra je teda výber vhodného stavebného puzdra.

zaťahovacie dvere

Môžu slúžiť aj na predelenie detskej izby pre dve deti

Rozdiel medzi zaťahovacími dverami na stenu a do puzdra

Väčšina ľudí si pod pojmom posuvné dvere predstaví dvere, ktoré sa posúvajú „po stene“. Posunutím dvere odtiahnete pomocou koľajníc a sú umiestnené nad otvorom dverí v stene a v podlahe. Tento typ zaťahovacích dverí nezaberá miesto svojimi otvorenými krídlami ale keďže sa posúvajú na stenu, nemožno bohužiaľ využiť miesto pre nejaký kus nábytku pri stene kam sa odsúvajú. Priestorový problém preto rieši iba čiastočne. Druhým riešením sú posuvné dvere do puzdra, ktoré problémy s nedostatkom miesta kvôli dverám odstraňujú úplne. Priamo v stene je totiž zabudované puzdro na ich zasunutie. Ak potrebujete ich otvoriť, jednoducho zaťahovacie dvere zasuniete dovnútra do puzdra.

 

Zanechať komentár