Veselý Šašo – ideálna postavička na vašu detskú párty

Štandardný
šašo

Pri detských zábavách by nemal chýbať veselý šašo

Šašo alebo dvorný zabávač – historická postavička, ktorá mala už v minulosti svoje nezastupiteľné miesto takmer na všetkých kráľovských dvoroch, kde bolo povinnosťou šaša zabávať nielen panovníka, ale aj celý jeho panovnícky dvor.

Šašom bol vždy muž odetý do vyzývavých pestrofarebných šiat a na hlave mu nesmela chýbať netradičná čiapka, na ktorej špicatých ukončeniach cinkali zvončeky, tzv. rolničky. K typickému odevu šaša patrili aj veľmi smiešne a atypické topánky s dlhými do hora zatočenými špičkami, na ktorých opäť nechýbali zvončeky. Šašo však nerozosmieval a nezabával len svojim odevom či mimikou tváre a žartíkmi, ale často zábava v jeho podaní spočívala aj v rôznych akrobaciách, speve, hre na hudobný nástroj či žonglovaní.

Byť dobrým a zábavným šašom je skutočné umenie

šašo

Dobrý zabávač deti rozveselí a aj niečo nové naučí

V súčasnosti je šašo stále veľmi obľúbenou rozprávkovou postavičkou najmä u detí, ale jeho úloha sa ani po rokoch nezmenila, pretože v prvom rade to musí byť dobrý a výrečný zabávač, ktorý dokáže deti rozosmiať, upútať a zabaviť na rôznych podujatiach a akciách. Na to, aby bol šašo skutočne kvalitnou komickou a dokonale zábavnou postavičkou, sú často potrebné mnohé zručnosti a talent.

Správny šašo si preto musí vedieť vystreliť aj sám zo seba, mal by byť mierne prostoreký, veľmi vtipný a zábavný, a okrem u detí veľmi obľúbeného žonglovania, by mal vedieť pútavo rozprávať veselé historky a príbehy.

Šašo na vašu detskú oslavu či párty

šašovia

Zábava plná farieb

Šašo je tým správnym zabávačom na každú detskú párty či narodeninovú oslavu, ale aj ako program pre školy v prírode a na rôzne iné akcie pre deti, napr. firemné MDD.

Šašo vám výrazne uľahčí priebeh celej detskej oslavy, pretože už nemusíte vymýšľať žiadny program ako deti upútať a zabaviť – šašo to urobí za vás. Pripraví pre deti program v podobe rôznych súťaží, pesničiek či bábkového divadielka a nepodarených kúzelníckych trikov, na ktorých sa deti určite s chuťou zasmejú.

Zanechať komentár