Uvažujete o podnikaní v USA?

Štandardný

Možno, že ste vy alebo vaša firma v situácii, keď uvažujete o rozšírení vášho podnikania aj do zahraničia. Myslíte si, že máte dobré podnikateľské nápady či produkty, ktoré by sa mohli úspešne a ziskovo presadiť aj na niektorom zo zahraničných trhov. A možno, že si kladiete aj otázku, prečo to neskúsiť za morom a prečo nezačať podnikanie práve v USA?

podnikanie v USA

Podnikanie v USA – trúfli by ste si?

Spojené štáty majú silný dolár

Dôvodov, prečo sa stále viac slovenských podnikateľov rozhodne založiť si firmu v zahraničí je mnoho. Je celkom možné, že nadišla chvíľa, kedy sa aj vy budete chcieť vyhnúť tlaku, ktorý štát vyvíja na podnikateľov. A uvažujete o podnikaní v USA. Spojené štáty sú najväčšou a najbohatšou ekonomikou sveta, ktorá má oproti Európe mnoho podnikateľských výhod. Prečo by ste na tomto trhu nemohli byť aj vy?

Niekoľko ďalších dôvodov prečo to skúsiť za oceánom

Okrem jednotného podnikateľského prostredia je ďalším veľkým lákadlom i mena. Americký dolár nie je len platidlom Spojených štátov, ale slúži aj ako svetová rezervná mena. Pre európskych podnikateľov je najpodstatnejšie, že dolár neustále naberá na sile oproti Euru, čo zvyšuje atraktivitu slovenských a európskych výrobkov.

podnikanie v usa

Silná ekonomika v USA

Ekonomika USA je najsilnejšia na svete

Tento fakt by nemusel byť pre európskeho podnikateľov rozhodujúci, ale v kombinácii s priemerne najviac utrácajúcim spotrebiteľom nadobúda táto skutočnosť svoju dôležitosť. Samotná ekonomika sa po zlom začiatku roka 2015, kedy HDP rástlo púhych 0,6%, dostala postupne na oveľa na vyššie hodnoty. Vláda navyše očakáva priemerný rast HDP na úrovni 2,9% v roku 2016. Index spotrebiteľskej dôvery dosiahol v auguste 2015 svojich najvyšších hodnôt.

Podnikanie v USA a stabilita podnikateľského prostredia

Dobre fungujúce súdy, predvídateľnosť politického prostredia a jasná kultúra korektného správania obchodných partnerov sú pre podnikanie v USA samozrejmosťou. Aj napriek blížiacim sa prezidentským voľbám na jeseň roku 2016 nemožno očakávať žiadne zásadné zmeny, ktoré by mohli ohroziť podnikanie zahraničných subjektov. Viac info o podnikaní v USA nájdete aj TU.

Zanechať komentár