Úvahy pred kúpou domčeka do záhrady

Štandardný

Veľkosť a účelnosť domčeka do záhrady

K čomu hlavne bude slúžiť ten náš domček v záhrade? Len ako sklad do záhrady pre záhradné náradie či uskladnenie rôzneho nepotrebného haraburdia? Alebo by sme tam chceli mať aj pekný kultúrnejší priestor a miesto na oddych, posedenie pri kávičke s knihou v ruke? Porozmýšľajte teda včas, aký veľký priestor potrebujete. Aké veľké vstupné dvere by mali byť, aké a koľko okien, prípadne aj komín pre príjemný malý krb s otvoreným ohniskom? Vašej fantázii a predstavám sa medze veľmi nekladú, vaše predstavy a nároky sa však budú časom meniť a vyvíjať. A to všetko ovplyvňuje aj cenu pred samotnou kúpou či stavbou domčeka do záhrady.

záhrady

Záhradný domček pre záhradné pomôcky a potreby

Príslušenstvo a drobné doplnky

Nie je to nič nové a objavné, ak si uvedomíme, že drobné doplnky a príslušenstvo dodávajú celkový dojem a atmosféru interiéru či aj vonkajším priestorom záhrady. A aj tomu záhradnému domčeku v nej vhodne umiestnenom. To je ale opäť o našom vkuse, možnostiach, predstavách. Niektoré domčeky do záhrady ponúkané na našom trhu sú už dodávané aj s rôznymi príslušenstvom, prístreškom, drevenou terasou so zábradlím, nejaký tým kusom záhradnej lavice či skladateľného stolíka. Dôležitý je charakter priestoru pred vstupom do záhradného domčeka, prístupový chodník k nemu a k záhonom kvitnúcich kvetín či zeleninových hriadok. Opäť platí, netreba sa príliš ponáhľať, detaily robia celok. A nie vždy príliš výrazne ovplyvňujú naše konečné náklady na zriadenie toho nášho domčeka do záhrady.

záhrada

Relax a pohoda v záhrade aj počas daždivých letných dní

Ďalšie skladovacie priestory

Často sa však záhradkárom stáva, že potrebujú rozšíriť svoje skladovacie priestory a možnosti. Či už pre záhradné alebo stavebné náradie, záhradnú techniku, zvyšný stavebný materiál, na uskladnenie nábytku do záhrady počas dlhého zimného obdobia, či uskladnenie palivového dreva do piecky či krbu v ich záhradnom domčeku. Alebo aj na kvalitné uskladnenia zeleniny a ovocia na zimu. Uvažujte aj o týchto alternatívach, možno to bude nutné už túto sezónu, možno o nejaký ten rok neskôr. Ale aj to môže ovplyvniť konečnú cenu domčeka do záhrady, jeho veľkosti, voľby použitých stavebných materiálov a umiestnenia. Viac o záhradách sa dočítate aj napr.  TU.

Zanechať komentár