Tvorba web stránok a správny obsah

Štandardný
tvorba web stránok

Tvorba web stránok – s čím začať?

Tvorba web stránok pozostáva z hlavných úkonov, ako napr. programovanie web stránok alebo web dizajn, ale súčasťou tvorby web stránok je aj kvalitný a najmä unikátny obsah. Text, ktorý sa na stránke bude nachádzať, by mal byť jasný, stručný, no zároveň by mal poskytovať užívateľovi všetky potrebné informácie o službách alebo produktoch, ktoré firma ponúka.

Prečo je text na web stránke dôležitý pri tvorbe web stránok

Do úvodného textu sa nesnažte tlačiť všetky informácie, aby ste príliš dlhým obsahom návštevníka vašej web stránky zbytočne neodradili alebo nenudili. Tvorba web stránok by mala zahrnúť text obsahujúci informácie, na základe ktorých užívateľ vie, že sa preklikol správne, a že na vašej stránke nájde presne to, čo hľadá, alebo kontaktné informácie, na základe ktorých sa môže informovať viac priamo.

Kvalitný obsah na úvodnej stránke

tvorba web stránok

Kvalitný a unikátny obsah je nevyhnutný pre úspech stránky

Je jasné, že vaša hlavná stránka musí mať aj obsah v tvare textu. Mnohí robia chybu práve tu. Ak na hlavnej stránke nie je žiadny text len obrázky, návštevník vášho webu môže byť trošku zmätený, stratený a to ho v konečnom dôsledku môže odradiť a prekliknúť sa na stránku vašej konkurencie. Ak je na stránke príliš dlhý text, toto môže vašich návštevníkov tiež odradiť. Nikomu sa predsa nechce čítať zdĺhavé texty, z ktorých sa v podstate potrebujú dozvedieť len jednu alebo dve základné veci.

Tvorba web stránky, najlepšie vykonaná odborníkmi, by mala zahŕňať aj návrh textového poľa, do ktorého vložíte vami zadaný text. Text píšte stručne a jasne so všetkými informáciami, ktoré by na začiatok vaša cieľová skupina ľudí mala o vás vedieť. Kto ste, čo ponúkate (služby alebo produkty ak ide o eshop), vaše kontaktné údaje, a pod. Nepoužívajte príliš veľa odborných a nezrozumiteľných slov, text by mal byť jednoduchý a čitateľný pre každého. Aj o tomto je tvorba web stránok.

Jedinečnosť textu

tvorba web stránok

Stručný a výstižný text na web stránke

Jedným dôležitým faktom a podmienkou pre kvalitný obsah a lepšie výsledky v zviditeľňovaní sa je unikátny obsah. To, že text na vašej stránke by mal obsahovať kľúčové slová, na základe ktorých pritiahnete želanú verejnosť na vašu stránku, asi dobre viete. Ale dôležitým faktom je ak to, že text musí byť unikátny, jedinečný.

Každá kópia už niekde existujúceho textu je považovaná za duplikát a pri surfovaní sa bude „tlačiť na vrch“ originál, teda pôvodný text. To môže v konečnom dôsledku poškodiť vašej vlastnej web stránke. Preto vaša tvorba web stránky môže byť inšpirovaná nejakou inou, no v konečnom dôsledku by to mal byť originál.

Toto je stručný popis, základ pri tvorbe web stránok. Samozrejme tvorba web stránok zahŕňa toho omnoho viac a vždy je dobré poradiť sa s odborníkmi na web dizajn.

Zanechať komentár