Tipy ako dobre nakúpiť dámske sandále

Štandardný

Sandále sú najlepšou a najobľúbenejšou letnou obuvou už desaťročia. Nositeľke ponúkajú príjemnú voľnosť a zároveň väčšiu stabilitu ako napríklad rovnako obľúbené flipflopy – žabky. Kúpiť však dobré sandále nie je jednoduché, najmä ak chcete aby vám vydržali dlhšie ako jednu sezónu. Pri kúpe sa teda zamerajte na tieto dôležité vlastnosti obuvi.

dámske sandále

Letný outfit – štýlové sandále nesmú chýbať

Dámske sandále vám musia dokonale sedieť

Správna veľkosť sandálov ovplyvní to, či ich budete považovať za svoj obľúbený kúsok alebo ich odložíte dozadu do skrine. Nestačí si však vybrať len správnu veľkosť celkovej topánky podľa čísla, ktoré obyčajne nosíte. Je dôležité aby vám presne sedeli aj všetky remienky a zapínanie na sandáloch. Samozrejme najlepšie sú tie sandále, ktorých remienky sa dajú ľubovoľne uvoľňovať a priťahovať. Najmä po dlhom dni oceníte, keď si budete môcť remienky povoliť a tak uľaviť namáhaným a možno opuchnutým nohám.

Dôležité je aj umiestnenie remienkov a ich prevedenie. Remienky by vás nemali odierať. Najlepšie sú tie, ktoré sú podšité alebo podlepené jemnou kožou. Je pravdou, že všetky materiály po určitom čase nosenia stratia trochu zo svojej výrobnej pevnosti, avšak nemôžete sa na to spoliehať. Pokiaľ vám určité dizajnové prvky na sandále vadia, nemali by ste si ich kupovať.

sandále

Aj sandále na podpätku sú súčasťou dámskeho šatníka

Dbajte na kvalitu materiálu

Ako vždy platí, že čím viac zaplatíte, tým vyššia bude kvalita obuvi. Od tohto aspektu závisí napríklad aj to, či sandále budú mať aj podporu klenby. Kedže dámske sandále sú skôr módnou záležitosťou ako funkčnou, podporu klenby zvyčajne nemajú. V takomto prípade hľadajte minimálne vystlané podpery pod pätou a špičkou. Pri celodennom nosení oceníte, že nášľapná plocha nie je z jedného materiálu ale pri chôdzi došľapujete mäkšie. Tiež v predajni spravte test flexibility tak, že vyskúšate ohybnosť podrážky preložením špičky k päte oboma smermi. Tieto dve časti sandáli sa nemusia dotknúť, nemali by však klásť pri ohýbaní nadbytočný odpor, ktorý by vám mohol znepríjemňovať a sťažovať chôdzu.

 

Zanechať komentár