Spojené Arabské Emiráty nie sú len o rope, ťavách a piesku

Štandardný

Pokiaľ v živote dané krajiny nenavštívite, ťažko sa o nich zbavíte mylných predsudkov. O arabských krajinách toho doma príliš nevieme, aspoň čo sa týka osobných skúseností. Cestu na ďaleký východ si už nachádzajú aj slovenskí občania. Mnohí z nich najmä za účelom práce, keďže hlavné mesto Dubaj sa rozvíja nevídaným tempom a každý pracujúci človek je tam vítaný. Spojené Arabské Emiráty nie sú len o práci, ťavách, púšti a rope, ale aj o oddychu, perfektnej zábave a nezabudnuteľných zážitkoch.

arabské emiráty

Spojené Arabské Emiráty sú tou pravou exotikou.

Spojené Arabské Emiráty – Dubaj skrátka musíte vidieť

Je pravdou, že ak by Spojené Arabské Emiráty nemali toľko ložísk ropy, určite by taký progres v oblasti rozvoja krajiny nikdy nenastal. To však nie je vo svete nič nové, že sú mnohé krajiny doslova závislé od svojich nerastných surovín. Akýmsi znakom bohatstva šejkov je mesto Dubaj, ktoré jednoducho musíte zažiť na vlastné oči. Pokiaľ sa nepodelíte so svojimi priateľmi na Instagrame o fotografiu z výškového mrakodrapu Burj Chalifa, ktorý meria neuveriteľných 828 metrov a jeho výstavba trvala 6 rokov, akoby ste v Dubaji ani neboli. Dubaj však nie je len o mrakodrapoch, ale darí sa tu aj vodným športom. Pokiaľ vám bude priať vietor, môžete si tu bez problémov zasurfovať.

arabské emiráty

Spojené Arabské Emiráty lákajú aj na návštevu Dubaja.

Za umením aj relaxom

Ste fanúšikom umenia? Dubaj si pre vás pripravil novinku v podobe krásneho a extrémne fotogenického múzea, ktorý pomenovali Louvre. V týchto končinách panujú extrémne vysoké teploty, preto by ste svoju pozornosť mali upriamiť na vychýrené Abu Dhabi a miestne pláže Saadiyat Beach a Yas Island Beach, na ktorých máte istotu, že tam bude minimum ľudí. Takže si skutočne oddýchnete. V Dubaji si krásne čisté more a biele piesočnaté pláže užijete najlepšie na Nikki Beach a Secret Beach. Na poriadnej dovolenke si budete chcieť dožičiť aj poriadne dobré jedlo. Najlepšia indická reštaurácia sa volá Ravi. Miniete tam naozaj málo a po turistoch tam nie je ani chýru ani slychu. Pokiaľ máte chuť na trochu klišé, môžete si zajazdiť na ťavách. Nezabudnite na to, že Dubaj má vo svojom okolí bohatý podmorský svet. Potápanie je tu zážitkom. V Dubaji sa nemusíte báť, že by ste zomreli od nudy. Aj keby ste tu strávili dva týždne, pobyt vás neomrzí ani na chvíľu, pretože je tu stále čo robiť.

Zanechať komentár