Španielsko dovolenka láka každý rok

Štandardný

Keď sa povie Španielsko, čo si vybavíte ako prvé? Pre niekoho je to krajina futbalu a veľkoklubov Real Madrid a FC Barcelona. Niekto si predstaví toreadora a býčie zápasy s červeným súknom. Pre niekoho je to kus histórie a nádhernej architektúry. Mladšie ročníky sa chodia zabaviť na Ibizu, kde sa konajú nikdy nekončiace párty v kluboch. Gurmáni si sem chodia pochutiť na paelle, alebo počas letných dní na osviežujúcej polievke gaspacho. Premýšľate nad tým či sa vybrať do vnútrozemia, alebo k moru? Nemusíte váhať, stihnúť sa dá predsa oboje, a to k vašej plnej spokojnosti. Španielsko dovolenka je skutočne pre každého.

Španielsko dovolenka

Skvelú zábavu zažijete na Ibize.

Španielsko dovolenka – k moru na Ibizu či Kanárske ostrovy

Táto voľba je akoby na mieru ušitá každého milovníkovi plážového relaxu či nočného života. Po dlhých mesiacoch v kancelárii nie je nič príjemnejšie a uspokojivejšie, ako si vyložiť nohy na pláži, zaplávať si v príjemne teplej vode a nabrať zdravú farbu pokožky. Keď si oddýchnete počas dňa, večer sa môžete smelo vybrať do miestnych reštaurácií či na Ibizu, ktorú navštevujú svetoznámi DJ-i. Kanárske ostrovy sa nachádzajú na západnom pobreží Afriky a sú sopečného pôvodu. S Afrikou však okrem počasia toho veľa spoločného nemajú, keďže ich spravujú Španieli. Medzi najznámejšie patria Tenerife (hlavné mesto), Gran Canaria, preslávené Lanzarote. Ale vedľa nešliapnete ani keď sa vyberiete na Fuenteventuru, La palmu, alebo El Hierro. Každý z ostrovov ponúka zelené rozľahlé lesy, členité útesy, sopky, čierne aj biele sopečné pláže, tropické počasie a fantastickú kuchyňu. Naši susedia z Česka navštevujú ostrovy pravidelne, zatiaľ čo my Slováci sa skôr sústreďujeme na klasiky ako Chorvátsko, čo je veľká chyba.

Španielsko dovolenka

Futbalový nadšenci si v Barcelone prídu na svoje.

Prekrásna katalánska Barcelona

Vypichnúť jediné mesto z celého Španielska a odporučiť jeho návštevu je nesmierne ťažká úloha. Ak ale milujete nadčasovú architektúru a chcete byť zároveň vo veľkom meste ale aj pri mori, Barcelona je najideálnejšou voľbou. Historická časť mesta je dobrý tipom, ako si vychutnať prechádzku. Vedľa nej sa nachádza časť s veľkým počtom kaviarní a reštaurácií či pekární, kde si oddýchnete a pochutíte. Navštívte určite aj pobrežie a prístav, kde si vychutnáte pohľad na stredozemné more. Najväčšími ťahákmi sú Sagrada Familia a u mužov Camp Nou. V prvom prípade odporúčame zarezervovať si vstup vopred do tejto nádhernej stavby. Neoddeliteľnou súčasťou Barcelony je futbal. FC Barcelona a hviezdny Lionel Messi určite stoja za návštevu gigantického štadióna Camp Nou s jeho múzeom. Ak vás zaujíma viac mesto než kúpanie sa v mori, určite sa sem vydajte v období od novembra až do apríla. Vtedy natrafíte na minimum turistov a mesto si viac vychutnáte. Stačí už len pobaliť kufre.

Zanechať komentár