Sony HXR-NX30 – šikovná kamera pre profesionálov

Štandardný

Ak sa začínate venovať tvorbe videí na profesionálnej úrovni alebo už dokonca máte za sebou roky skúseností, tak určite viete, že profesionálne kamery disponujú veľmi kvalitnou výbavou. Tá sa však odráža na jej váhe a tým pádom sa manipulácia s takouto veľkou kamerou stáva problémom. Kamera Sony HXR-NX30 je veľmi praktická a tiež sa môže chváliť profesionálnym vybavením, a aby toho nebolo málo tak ešte vlastní aj malý projektor.

sony-hxr-nx30-001

Profesionálna kamera Sony

Kamera Sony HXR-NX30 pod drobnohľadom

Táto nová kamera zrejme svojou cenou nepoteší amatérskych kameramanov. Na druhej strane sa z nej môžu tešiť profesionáli. Kamera Sony HXR-NX30 poteší najmä tých, ktorí sa s kamerou často presúvajú. Rozmery kamery 135,5 x 181x,5 x 310,5 mm sú veľmi zhovievavé a čo najviac poteší kameramanov je určite váha tejto kamery ktorá dosahuje len 615 gramov.

sony

Sony HXR-NX30

Tento zázrak z dielne Sony naozaj skôr pripomína nejakú podomácky vylepšenú amatérsku kameru, ale technické vylepšenia sa netýkajú len zovňajšku kamery. Každý profesionál ocení umiestnenie preferovaného čipu 1/2.88“ CMOS označovaného aj ExmorR. Široká optika Carl Zeiss, dokáže objekty priblížiť až desaťnásobne. Sony Balanced Optical SteadyShot je pomenovanie špeciálnej stabilizácie, ktorá pomocou gyroskopu neumožní, aby vaše videá boli roztrasené aj po hodinách natáčaní. Kamera ponúka video vo FullHD kvalite, pri 60 fps a vo formáte AVCHD a samozrejme možné je aj vytváranie fotografií. Integrovaný projektor je ukrytý vo vyklápateľnom displeji a pomocou neho máme k dispozícii rýchlu prezentáciu natočeného videa. Ak si chcete vychutnať videá na vašej TV, k dispozícii je HDMI vstup. Kamera má integrovanú pamäť 96 GB a dostupné sloty pre pamäťové karty, či už Sony Memory Stick alebo používanejšie napr. SD, SDHC alebo SDXC. Kvalita zvuku je ručená vďaka vstupom Dual XLR, ktoré umožňujú pripojenie externých mikrofónov.

Praktickosť, kvalita, dostupnosť

Práve týmito vlastnosťami disponuje nová kamera Sony HXR-NX30. Túto kameru si môžete obstarať už dnes z e-shopu navyše za veľmi prijateľnú sumu.

Zanechať komentár