Skrine – úložný priestor, ktorý potrebujete

Štandardný
skrine

Skrine a úložný priestor na vaše oblečenie

Šatníkové skrine sú zariadením, ktoré nechýba v žiadnej domácnosti, pretože sú veľmi praktickou súčasťou interiéru, kde môžete uskladniť všetko potrebné, napr. oblečenie, rôzne doplnky ako sú kabelky, opasky či dokonca posteľná bielizeň, uteráky, osušky, jednoducho veci každodenne potrebné, ale aj sezónne, ktoré zaberajú množstvo priestoru. Ešte pred výberom akejkoľvek novej skrine je najdôležitejšie nájsť ideálne miesto, kam šatníkovú skriňu môžete umiestniť, aby ste získali základné rozmery, ktorých sa budete pri výbere pridŕžať. Pamätajte však na to, že potrebná hĺbka skrinky by mala byť cca 60 cm a výška minimálne 150 cm, aby ste v nej  bez problémov uskladnili aj oblečenie na ramienkach a tiež dlhé šaty či kabáty. Šatníkové skrine sa vyrábajú v rôznych veľkostiach a prevedeniach, takže si každý dokáže vybrať skriňu, ktorá mu bude vo všetkých smeroch vyhovovať.

Na čo nezabudnúť pri výbere šatníkovej skrine?

Dôležité je zamerať sa aj na vnútorné vybavenie každej šatníkovej skrine, lebo sa ľahko môže stať, že natrafíte na skriňu s potrebnými rozmermi, ktorá vás na prvý pohľad upúta aj svojim dizajnom, ale jej vnútorným vybavením budú iba vešiakové tyče alebo naopak pôjde len o čisto policovú skriňu. Praktický úložný priestor spočíva v kombinácii klasických políc, ktoré sa nachádzajú v jednej časti skrine a zabudovanej šatníkovej tyče v časti druhej. Práve tieto kombinované šatníkové skrine patria k najvyhľadávanejším typom nábytku. Pri výbere skrine ešte zvážte počet dverí, napr. dvojdverové, trojdverové či dokonca štvordverové a tiež spôsob ich otvárania napr. skrina s bežným či posuvným otváraním.

Šatníkové skrine môžu byť aj vstavané!

skrine

Vstavané skrine vytvoria viac miesta pre oblečenie

Maximálne využitie priestoru umožňujú najmä šatníkové na mieru tzv. vstavané skrine, ktoré poskytujú úložný priestor od podlahy až po strop a sú ideálnym riešením aj pri atypickom obytnom priestore, napr. pri bývaní v podkroví, kde je umiestnenie klasického nábytku veľmi obmedzené. Navyše je ich veľkou výhodou, že celé vnútorné usporiadanie si navrhujete sami presne podľa vašich potrieb.

Zanechať komentár