Šaty na svadbu – ako si vybrať tie správne?

Štandardný

Pri pozvaní na svadbu najčastejšie ako prvé ženy riešia otázku „Čo na seba?“. Veď takáto príležitosť obliecť si niečo výnimočné, elegantné a slávnostné sa nám nenaskytne až tak často. A tak, rovnako ako nevesta, začíname riešiť svoj dokonalý styling od toho, aké šaty na svadbu, topánky, kabelku až po to, akú úpravu vlasov či perfektný make-up si zvoliť.

šaty na svadbu

Jemné šaty na svadbu, vhodné najmä pre družičky

Šaty na svadbu, ktoré sú tabu

Nezabúdajte však na základné pravidlo, že nevesta má vo svoj svadobný deň zažiariť a ostatné dámy by jej to nemali kaziť. Rovnako aj biela farba šiat je určená len pre nevestu a ostatné dámy na svadbe by sa jej mali vyhnúť a voliť radšej šaty v iných farebných odtieňoch.

Šaty podľa typu svadby

Šaty na svadbu si vyberáme aj podľa ročného obdobia či konkrétneho typu svadby. Šaty, ktoré sa hodia na pompéznu svadbu niekde na zámku s veľkým množstvom hostí by mohli pôsobiť úplne nevhodne pri svadbe v štýle záhradnej párty.

Šaty pre svadobnú mamu

Ďalším dôležitým kritériom pri výbere šiat na svadbu je aj to, či sa svadby zúčastníte ako bežný hosť alebo máte aj významnejšiu pozíciu, napríklad ako svadobná mama, družička či svedok nevesty alebo ženícha. Bez ohľadu na to, či je svadobná mama mladšia alebo staršia, výberu šiat by mala venovať veľkú pozornosť, tak aby jej  šaty na svadbu boli predovšetkým elegantné, decentné a neodhaľovali viac, než je potrebné. Z farieb sú vhodné napr. kráľovská modrá, sivá, vínová, jemná púdrová, ale ani s čiernou nič nepokazíte a aj keď by sa niekomu mohla zdať príliš smutná, s vhodne zvolenými doplnkami ju môžete pekne oživiť.

Šaty pre družičky

Šaty na svadbu pre družičky už môžu byť o niečo odvážnejšie, v rôznych pastelových odtieňoch, napr. žltej, zelenej, ružovej či fialovej farbe.  Zaujímavo môžu pôsobiť aj rôzne detaily, ako napr. zdobenie korzetu, lemu šiat alebo zaujímavé viazanie opasku.

Možností je naozaj veľa, stačí len nájsť tú ideálnu pre vás tak, aby sedela k vášmu typu postavy a aby ste sa cítili príjemne a pohodlne počas celej svadby.

Zanechať komentár