S grilom na kurčatá to treba vedieť

Štandardný

Ako ugrilovať kurča tak, aby dostalo chrumkavú kožu a mäkký stred? Grilovanie kuracieho mäsa, aj keď je pomerne obľúbené, často spôsobuje veľa problémov. Jemné mäso sa zvonku ľahko pripáli bez toho, aby sa pekne prepieklo zvnútra. Tí z nás, ktorí si so svojim grilom rozumejú, určite praxou nadobudli škálu postupov a tajomstiev. Ako pripraviť na grile kurča chrumkavé, mäkké a chutné.

     Celé grilované kurča je veľmi pôsobivé jedlo a nevyžaduje veľa práce. Pýtate sa, ako pripraviť grilované kurča? Ako dostatočne v predstihu marinovať kurča na grilovanie? Názorov na to môže byť niekoľko, ale samotný recept na grilované kurča je veľmi jednoduchý.

grilovane kura
Niet nad chutné, mäkké a šťavnaté kura z grilu.

Plynový gril na kurčatá

  Kuracie mäso stačí deň vopred marinovať. Dať ho na druhý deň na ražeň na plynovom grile a po nejakom čase máme chutné grilované kurča. Vďaka marináde, pridaniu masla a opekania na otáčajúcom sa ražni je mäso jemné a šťavnaté. Pri výbere kuracieho mäsa sa odporúča hľadať kurča z farmového chovu. Jeho mäso je krehkejšie a menej mastné. Samotné grilované kurča by nemalo mať viac ako tie dve kilá na váhe. Pečenie na ražni zaistí nevídanú šťavnatosť. Ražeň grilu na kurčatá sa neustále otáča, takže nevyteká žiadna šťava.

plynovy gril
Kura môžeme piecť na plynovom, elektrickom grile či grile na drevené uhlie.

Perfektné grilované kurča a marináda

      Kuracie mäso sa dá pripraviť na mnoho spôsobov. Marinované kúsky filé, stehná, stehná, špízy alebo celé grilované kurča. Existuje veľa možností a rôzne recepty pre pečenie kurčiat na plynovom grile, elektrickom grile alebo grile na drevné uhlie.

    Základom všetkého je vhodná marináda. Samotné korenie nestačí. Je skvelé, ak sa skladá z veľkej časti z olivového oleja, masla alebo iných druhov tukov. Takto namočené mäso z kurčaťa má oveľa väčšiu šancu nielen lepšie chutiť, ale aj zachovať si dokonalú chrumkavosť.

Ako grilovať kura na ražni?

     Pri grilovaní celého kurčaťa je ražeň nenahraditeľný. Mnohé dostupné grily sú vybavené elektrickým ražňom, ktorý kurča priebežne otáča. Takže ho nemusíte mať neustále na očiach. Môžeme si taktiež ľahko zakúpiť a nainštalovať potrebné prídavné vybavenie k nášmu modelu grilu na kurčatá.

Zanechať komentár