Rozvodné skrine a vyrazené poistky pozná asi každý

Štandardný

Elektrické rozvody sú veľmi dôležitou a v dnešnej dobe už aj naozaj nevyhnutnou súčasťou každého bývania, pretože nám zabezpečujú komfortný chod celej domácnosti, od jednoduchého kliknutia vypínačom, vďaka ktorému máme osvetlenie, až po fungovanie všetkých domácich pomocníkov s názvom elektrospotrebiče. Elektrická energia je pre nás naozaj dôležitá a využívame ju denne pri mnohých aktivitách či úkonoch v domácnosti, ale často už len akosi automaticky, bez toho, že by sme si to uvedomovali. Napríklad každé ráno pri varení kávy, keď zapnete kávovar, či rýchlovarnú kanvicu a neskôr aj hriankovač, prípadne kulmu na vlasy alebo žehličku, ktorá vyhladí vaše oblečenie do práce. Takto by sme mohli nenahraditeľnosť elektriny v domácnosti vymenúvať donekonečna, hlavnou pointou však je, že nesmieme zabúdať, aké dôležité je mať elektrické rozvody, rozvodné skrine, ale aj tú poslednú zásuvku, či vypínač v naozaj bezchybnom stave, aby domácnosť mohla bezpečne fungovať.

Rozvodné skrine

Treba dbať o ich bezchybný stav a fungovanie.

Rozvodné skrine a vyrazené poistky

Určite každý z vás pozná situáciu, keď zapnete spotrebič, alebo vypínač a zrazu „bum“, ste bez elektriny… Vyhodené poistky zapríčinia, že nám prestanú v domácnosti fungovať niektoré vypínače, či zásuvky,alebo aj úplne všetky. Nie je to nič príjemné, ak však viete, kde hľadať chybu, o pár minút môže byť po probléme. Vylúštenie tejto nepríjemnosti ukrývajú rozvodné skrine, v ktorých sa nachádzajú poistky a ističe (spravidla bývajú v každom byte), stačí len vrátiť vyskočenú páčku do pôvodnej pozície a opäť je všetko tak, ako má byť. Niekedy sa však podarí vyhodiť nielen poistky, ale aj hlavný istič a v tom prípade je potrebné pozornosť zamerať aj na hlavné rozvodné skrine, ktoré sa v rodinných domoch najčastejšie nachádzajú vonku na fasáde alebo oplotení,  v bytovkách zvyčajne v spoločných chodbových priestoroch.

Rozvodné skrine

V rozvodnej skrini sa nachádzajú poistky a ističe.

Rozvodné skrine a ich funkcia v domácnosti

Rozvodné skrine, ktoré sú určené pre umiestnenie ističov elektrických okruhov, spínače osvetlenia, či vykurovania, ako aj hlavný vypínač rozvodu, prúdový chránič či elektromer, sú dôležitou súčasťou každého bývania, či už v rodinnom, alebo bytovom dome a mali by sme preto dbať o ich bezchybný stav a fungovanie, ak nám na bezpečnosti našej domácnosti záleží.

Zanechať komentár