Rozkladacie pohovky – spoločníci do malých bytov

Štandardný

Rozkladacie pohovky patria k obľúbeným kusom nábytku, ktoré, ak je to potrebné, výborne zastúpia aj funkciu postele. Dnes je na trhu bohatý výber moderných rozkladacích pohoviek, ktoré môžete používať nielen na príležitostné, ale aj na každodenné spanie.

Rozkladacie pohovky pre návštevy aj spánok

Preto, ak nemáte dostatok miesta vo vašej spálni na klasickú posteľ alebo nemáte ani možnosť mať samostatnú spálňu (napr. v prípade jednoizbových bytov, kde obývačka slúži zároveň aj ako spálňa), je práve pre vás rozkladacia pohovka tým ideálnym riešením. Môžete ju cez deň používať ako pohovku či sedačku, z ktorej sledujete televízne programy alebo kde usádzate svoje návštevy a popíjate kávičku a v noci vám bude slúžiť ako lôžko na spanie.

pohovka vega

pohovka vega

Pozor na kvalitu matracov!

Najdôležitejšie je teda pri výbere rozkladacej pohovky  vedieť, ako plánujete pohovku používať, či bude slúžiť len na relaxáciu a príležitostné spanie alebo na každodenné spanie. V prípade využitia k spánku na každú noc, zvoľte taký model, kde sú kvalitné matrace prispôsobené k zdravému spánku.

Podľa čoho rozkladacie pohovky vyberať?

Na výber sú rozkladacie pohovky rôznych tvarov, napr. rovné alebo rohové do tvaru L . Treba sa len rozhodnúť, aký typ sa bude lepšie hodiť do samotného interiéru. Ďalším faktorom je tiež voľba materiálu, z ktorého je pohovka vyrobená, napr. drevotrieska, drevený masív, prípadne kov a aj to, ako ju môžeme udržiavať (napr. snímateľné poťahy, ktoré možno prať alebo čistenie suchou penou). Výhodou sú rozkladacie pohovky s úložným priestorom, ktoré pomôžu maximálne využiť priestor v byte. Venujte pozornosť aj spôsobu a náročnosti rozkladania.

rozkladacie pohovky

rozkladacia pohovka

Aktuálna ponuka

Ponuka rozkladacích pohoviek na našom trhu je v súčasnosti veľmi pestrá. Vyberať si môžete z rôznych typov, štýlov, farieb aj materiálov, nie je problém nájsť aj naozaj zaujímavé dizajnové kúsky. Obľúbené sú hranaté aj zaoblené tvary a čo sa týka farieb prevládajú  prírodné odtiene ako hnedá, béžová, piesková. Zákazníci preferujú jednoduchosť a decentnosť, nie je však problém nájsť aj kvetinové či geometrické vzory poťahových látok. Rovnako si môžete vyberať medzi slovenskými ako aj zahraničnými výrobcami. Stačí si iba vybrať.

Zanechať komentár