Rohová sedacia súprava šetrí miesto

Štandardný

Obývačka je tou najdôležitejšou miestnosťou v dome. A to nielen preto, že v nej my ako rodina trávime najviac svojho voľného času, ale aj preto, že v nej usádzame všetkých svojich hostí a návštevu. To je dôvod, prečo si na jej zariaďovaní dávame tak veľmi záležať. Chceme aby všetko od podlahy, nábytku a bytových doplnkov bolo dokonale zladené a vytváralo útulný dojem. Dominantným prvkom každej obývačky je sedačka, a hoci je ponuka trhu viac než štedrá, najčastejšou voľbou býva práve rohová sedacia súprava, ktorá vám na rozdiel od klasických sedačiek efektívne ušetrí priestor. Ako ale vybrať rohovú sedačku, aby bola nielen pekná, ale aj komfortná?

rohová sedacia súprava

Dominantný prvok obývačky.

Rohová sedacia súprava – pevná konštrukcia je základ!

Základom stabilnej a trvácnej sedačky je kvalitná konštrukcia, ktorá zároveň odzrkadľuje aj cenu sedačky. Nikdy preto nekupujte sedaciu súpravu, ktorá je podozrivo lacná. S najväčšou pravdepodobnosťou ide o labilnú sedačku, ktorá sa vám po pár rokoch nadobro rozsype a vy môžete hľadať novú. Dôležitý je aj materiál resp. poťahová látka, ktorou je rohová sedacia súprava potiahnutá, a tiež doplnky. V obľúbenosti stále vedú sedačky z brúsenej kože či kvalitné látkové sedačky najlepšie so snímateľným poťahom, ktorý sa dá jednoducho oprať v práčke, vďaka čomu bude vaša sedacia súprava vždy dokonale čistá. Poťahová látka však musí byť dostatočne pevná a oderuvzdorná, aby vám vydržala dlhé roky.

rohová sedacia súprava

Rohová sedacia súprava veľkosti, ktorá je adekvátna miestnosti.

Rohová sedacia súprava – ani malá, ani veľká

Veľkosť sedačky je ďalšou veľkou dilemou pre každého kupujúceho. Prirodzene by si každý z nás želal mať vo svojej obývačke čo možno najväčšiu sedačku, no nie všetci na to máme dostatočný priestor. Nie je nič horšie ako obrovská rohová sedacia súprava vtlačená do skromnej obývačky, kde zaberá takmer všetok priestor a celkovo pôsobí nevkusne. Veľkosť sedačky musí byť primeraná veľkosti obývacej izby! Práve na toto mnohí ľudia pri kúpe nábytku zabúdajú, a to je chyba. Vizualizujte. Premerajte si svoju obývačku, ujasnite si, kde bude rohová sedacia súprava umiestnená a snažte sa jej dať toľko priestoru, aby vám ani nezaberala zbytočne veľa miesta. No zároveň nesmie zaniknúť v priestore.

Zanechať komentár