Ratanový nábytok – v lete von, v zime dnu

Štandardný

Ratanový nábytok, či už je z pravého ratanu alebo z umelého, je skvelý nábytok, ktorý vyniká svojimi charakteristikami a jedinečným vzhľadom. Nenechajte sa odradiť pri predstave, že ratanový nábytok je určený len do exteriérov domu. Tento typ nábytku vyznie rovnako dobre vonku ako aj dnu.

ratanový nábytok

Ratanový nábytok vhodný pre celú rodinu.

Praktický aj pekný

Máte záhradu, ktorú ale využívate len v lete? Ak nechcete, aby váš ratanový nábytok „oddychoval“ počas zimných mesiacov vonku, vynikajúce riešenie je presťahovať ho dnu. Nakoľko je takéto zariadenie ľahko udržiavateľné, má univerzálny vzhľad a je adaptovateľný, ľahko ho prispôsobíte ostatnému zariadeniu v domácnosti. Využite ratanové kreslo napr. do chodby k stojacemu vešiaku. Alebo vyplňte prázdny roh s ratanovým nábytkom pre vytvorenie nového jedálenského kúta. Ak máte balón alebo terasu, s ratanovými stoličkami vytvoríte nový útulný priestor na chvíľkové posedenie. Rozložte ho jednotlivo alebo spolu, každopádne ratanový nábytok skrášli rovnako interiér ako aj exteriér domu.

Ratanový nábytok je predovšetkým pohodlný

Pohodlie je v domácom prostredí pre nás všetkých na prvom mieste. Ratan je flexibilný materiál, vďaka ktorému je sedenie na ňom skutočne príjemné. Mimoriadne odporúčam ratanové lehátko či už do vnútorného alebo vonkajšieho prostredia domu. Ak je ratanové lehátko sklopné, môže sa využiť dokonca aj na príležitostné prenocovanie. Ratanový konferenčný stolík v podobe kocky, môže s pridaným podsedákom/vankúšom poslúžiť aj ako domáca taburetka alebo k sedačke na vyloženie unavených nôh.

ratanový nábytok1

Menšia súprava ratanového záhradného nábytku.

Zopár výhod, ktoré ratan ponúka:

Ratan predstavuje trvanlivosť, je odolný voči vonkajším vplyvom počasia aj voči suchu, prašnosti či umelému svetlu žiaroviek. Ratanový nábytok je kombinovaný z kovovou konštrukciou, pričom v mnohých prípadoch tento kov zabraňuje vzniku hrdze či plesní. Takýto nábytok má napriek všetkému nízku hmotnosť a preto je ľahko manipulovateľný. Všetky podsedáky a vankúše, ktoré sa predávajú spolu s týmto nábytkom, sú zväčša nepriepustné, odolné a umývateľné. Jednoducho s ratanovým nábytkom a úžasnými bytovými doplnkami si môžete vytvoriť dokonalú oázu pokoja a relaxu vonku i dnu.

Zanechať komentár