Prečo je škola v prírode pre dieťa dôležitá?

Štandardný
škola v prírode

Škola v prírode je pre deti dôležitá hneď z niekoľkých dôvodov

Škola v prírode je pre deti veľmi dôležitá a obohacujúca vo viacerých smeroch, či už samotným pobytom v prírode, ktorý má na každé dieťa aj dospelého človeka veľmi priaznivý vplyv nielen čo sa týka fyzického, ale aj duševného zdravia a nemenej dôležitá je škola v prírode aj z hľadiska osamostatňovania a dozrievania dieťaťa. Mnohé deti totiž majú doma zabezpečovaný kompletný servis v obliekaní, hygiene aj pri upratovaní svojich vecí a tak je pre nich otázka samostatnosti neznámym pojmom. Práve škola v prírode je teda skúškou samostatnosti detí a tiež skúškou detí aj ich rodičov zvládať vzájomné odlúčenie.

Škola v prírode alebo prečo je pobyt v prírode pre deti taký dôležitý?

Škola v prírode (ako to už samotný názov napovedá) je akýmsi vzdelávaním v prírode a zároveň aj vzdelávaním o prírode mimo typického školského prostredia. Takéto pobyty v prírode sú pre každé dieťa veľkým prínosom najmä v dnešnej dobe, keď pobyt na čerstvom vzduchu vystriedalo sedenie pred televízorom či za počítačom a tak deti trávia svoj voľný čas vo virtuálnom svete počítačových hier a na prechádzky v prírode spojené s jej poznávaním už akosi nezostáva čas. Nedostatok pohybu na čerstvom vzduchu má potom za následok nielen zníženú imunitu detí, ale aj zvýšený stres, poruchy pozornosti či dokonca správania. Relax, ktorý poskytuje prírodné prostredie, je naozaj veľmi dôležitý.

škola v prírode

Naučiť vaše deti samostatnosti pomôže aj škola v prírode

Škola v prírode a samostatnosť detí

Samostatnosť u detí nevybudujete za jeden týždeň, ktorý strávia v škole v prírode, treba ju budovať postupne krok za krokom a škola v prírode už bude len akýmsi testom ako zvládnu samostatnosť v praxi mimo domáceho prostredia. Trénujte školopovinné deti už pred pobytom v škole v prírode, aby sa zvládli sami osprchovať, pripraviť si vhodné oblečenie, oddeliť špinavé oblečenie od použiteľného či zjesť to, čo sa navarí a nie len to, na čo práve majú chuť.

Zanechať komentár