Prečo je nábytok a zariadenie v škandinávskom štýle nadčasový?

Štandardný

To, že severania majú vysokú úroveň vkusu, elegancie, štýlu a v móde by sa podľa nich mohol riadiť celý svet je nespochybniteľné. Dokonalý minimalistický vkus v akom dokážu zladiť aj najmenší detail bez námahy sa dá vyjadriť iba slovom Genialita. Nie nadarmo sú dánski dizajnéri považovaný za špičku vo svete dizajnu. Či už hovoríme o produktoch ako nábytok alebo ladný spôsob akým dokážu zariadiť ktorýkoľvek interiér, to všetko spadá pod kategóriu nadčasovosti.

nábytok

V jednoduchosti je krása

Nábytok bielej a čiernej farby nikdy nebude OUT a oni to vedia!

Už z obyčajnej fotografie interiéru dokážete povedať či ide alebo nejde o Škandináviu. Minimalizmus, ako umelecký štýl, sa vyznačuje najmä základnými farbami bielej a čiernej a ich odtieňmi. V prípade, že navštívite napríklad Dánsko alebo Nórsko, všimnite si výrazné prevládanie čiernej, najmä v štýle oblečenia. Severské byty a domy sa vyznačujú svetlými, zväčša bielymi farbami na stenách pričom nábytok ostáva v tmavších tónoch. Ak sa rozhodnete pre zariadenie interiéru v škandinávskom štýle, vašou prioritou bude pravidlo používania nanajvýš troch rôznych farebných odtieňov. Taktiež treba dávať pozor na to, aby sa tieto farby držali jemnosti a podčiarkovali eleganciu. To znamená, že v takom to interiéri sa v žiadnom prípade nesmú objaviť príliš pestré, až do neba kričiace farby.

nábytok

Menej je niekedy viac…

Nie je minimalizmus, ako minimalizmus

Môžete si myslieť že stačí dodržať jednoduché pravidlá bielej a čiernej a váš byt bude priam stelesnením minimalizmu. No nie vždy je to tak! Pojem minimalizmus pochádza zo slova minimum, čo znamená nie len málo farieb, ale aj celkového počtu predmetov v priestore. Ak je vaša obývačka zariadená v týchto základných farbách, no napriek tomu je v nej milión vecí, už sa nejedná o minimalizmus. Ako bolo povedané, minimum teda MÁLO a to treba dodržať vo všetkých smeroch. Malé zhrnutie na záver od nás pre vás jednou vetou znie nasledovne: Minimum farieb, minimum nábytku rovná sa dokonalý minimalizmus!

Zanechať komentár