Plavba loďou po Dunaji – na cestách za krásami okolia rieky

Štandardný

Premýšľate nad kvalitným výletom, na ktorom by si na svoje prišla vaša polovička, deti, kamaráti, či členovia rodiny? Hlavné mesto Slovenska ponúka svojou strategicky ideálnou geografickou polohou viacero skvelých možností na cestovanie. Či už je to návšteva stredoeurópskych metropol ako je v Rakúsku Viedeň, alebo v Maďarsku Budapešť. Do oboch hlavných miest sa môžete dostať autom, vlakom. Zlý nápad nie je ani plavba loďou po Dunaji, ktorá vám predostrie, aké krásy skrýva okolie druhej najdlhšej rieky európskeho kontinentu.

Plavba loďou po Dunaji

Navštívit môžete aj čarovnú Viedeň.

Plavba loďou po Dunaji ako ideálny prostriedok prepravy?

Narozdiel od iných dopravných prostriedkov je loď ideálnym spôsobom dopravy. Na rieke sa netvoria zápchy plné áut, na ktoré sme už so železne zocelenými nervami zvyknutí z našich ciest. Z toho dôvodu využívajú tento typ transportácie aj pracujúci ľudia, ktorí sa do takej Viedne ženú za lepšími platovými i pracovnými podmienkami. Najvhodnejšie však sú pre rodiny s deťmi počas dovolenky. Zatiaľ čo sa deti budú naháňať po palube sa môžete s partnerom osviežiť pri dobrom drinku, alebo si pochutnať na dobrom jedle z lodnej reštaurácie, ktorá sa na takýchto lodiach vyskytuje. Plavba loďou po Dunaji môže mať aj edukatívne účinky, ako doplnkový program pre školy v prírode. Pretože ako sa hovorí: je lepšie raz vidieť, ako stokrát počuť.

Plavba loďou po Dunaji

Plavba loďou je skvelým zážitkom.

Na západ do Viedne, na juh do Budapešti

Bratislava má dozaista svoje krásy, na ktoré môže byť patrične hrdá, ale pre našinca už môže byť jaksi okukaná. Preto je dobré využiť dostupnosť ďalších veľkých miest. Viedeň je najmä počas vianočných sviatkov neskutočne čarovná. Obrovské vianočné trhy plné svetiel, stánkov s občerstvením a svetoznáme budovy ako napríklad radnica (Rathaus) pokropené snehom, vianočne navnadia každého návštevníka. Ak sa radi korčuľujete, pred radnicou sa nachádza obrovská ľadová dráha pre korčuliarov. Poďme ale na juh. Budapešť sa rozkladá na dvoch brehoch rieky Dunaj. Plavba skrz toto mesto je zážitkom na celý život. Na brehu sa nachádza čarokrásna budova parlamentu. Nad mestom čnie rybárska bašta, ktorá od dokončenia v roku 1902 poskytuje nádherný výhľad na celé mesto. Toto, ale aj omnoho viac, ponúkajú plavby loďou po Dunaji.

Zanechať komentár