Pestovanie jahôd s hnojivom na jahody KlinoFert

Štandardný
hnojivo na jahody

Jahody potrebujú veľa slnka

Ak máte radi jahody a vo vašej záhradke sa nájde kúsok voľného miesta, určite ho využitie na ich zasadenie. Jahody sú na pestovanie nenáročnou plodinou a s trochou informácií to hravo zvládne úplne každý. V článku si teda povieme pár tipov o sadení, starostlivosti, i o tom, aké hnojivo na jahody použiť.

Výber vhodného miesta

Jahodám v prvom rade treba nájsť vhodné miesto. Mali by mať dostatok slnka, čo by ale v žiadnej záhradke nemalo byť problémom. Najlepšie sa im darí na rovine alebo miernom svahu s juhozápadnou expozíciou. Uchytia sa v rôznych typoch pôdy, samozrejme s výnimkou pôd príliš suchých alebo ťažkých a premočených. Pôda by mala mať dostatok živín, preto na ich doplnenie pri pestovaní používame vhodné hnojivo na jahody.

Ako sadiť

hnojivo na jahody

Pestovanie začína prípravou pôdy

Jahody môžeme sadiť buď skoro na jar alebo v druhej polovici augusta. Pôda musí byť zrýľovaná a zbavená všetkej buriny a kameňov. Pred samotnou výsadbou ju ešte treba zľahka prekopať a pohrabať. Sadenice vyberáme dôkladne. Ak sú korene suché, pred sadením ich trochu navlhčíme, aby sa lepšie a rýchlejšie prijali. Sadenica by mala mať cca 3 plne vyvinuté listy, pri silných koreňoch ich môže byť aj viac. Jahody sadíme do dostatočne širokých jamiek a to preto, aby mali korene mali dostatok miesta. Korene musia smerovať nadol. Srdiečko rastliny by malo byť aspoň 1 cm pod povrchom, aby nevytŕčalo keď sa pôda po zaliatí uľahne. Sadíme do sponu cca 80 x 40 cm.

Hnojivo na jahody KlinoFert NPK

Aby sme ale dopestovali peknú úrodu, nemali by sme zabúdať na hnojivo na jahody. Osobne odporúčam Hnojivo na jahody KlinoFert NPK, hnojivo, ktoré obsahuje významný doplnok, zeolit. Zeolit je hornina sopečného pôvodu, ktorá sa za posledné roky dostáva čoraz viac do povedomia ľudí. Má vynikajúce vlastnosti, ktoré pri pestovaní napomáhajú k tomu, aby bola rastlina zdravá, silná a priniesla bohatú úrodu. Navyše je to prírodný materiál, ktorý nijako nezaťažuje životné prostredie. Hnojivo na jahody použijeme už pri príprave pôdy. Zabezpečí, aby rastliny dostávali živiny z hnojiva regulovaným spôsobom, zachytáva vlahu a taktiež upravuje pH pôdy.

hnojivo na jahody

Hnojivo na jahody zabezpečí krásnu úrodu

Keď zasadíme sadenice, dobre ich zalejeme a prihrnieme ešte jemnou vrstvou pôdy. Zabránime tak rýchlemu vyparovaniu. Jahody vyžadujú veľa vlhkosti, preto ich treba pravidelne zalievať. Ak ich zasadíme skoro na jar, už v máji môžeme očakávať prvú úrodu. Výnos by mal byť cca 1kg na 1m2.

Ako vidíte, nie je to nič namáhaví. Okrem toho, jahody sú veľmi chutné a bohaté na vitamín C, tak prečo si toto ovocie nedopestovať?!

Zanechať komentár