Paralyzér nie je len v dámskej kabelke

Štandardný

Paralyzér je drobné zariadenie, ktoré sa vám zmesti nielen do ruky , ale hoci aj do vrecka bundy či kabelky. Elektrický paralyzér je prístroj skonštruovaný primárne len na sebaobranu jednotlivca. Toto dômyselné zariadenie má za úlohu ochromiť nevítaného útočníka s pomocou silného zásahu elektrickým prúdom. Podľa časovej dĺžky pôsobenia sa väčšinou v návodoch na používanie paralyzérov od rôznych výrobcov uvádzajú rôzne prejavy na tele a na správaní sa nepríjemných útočníkov.

paralyzér

Milujete ružovú? To nie je problém!

Ako zhruba funguje?

Veľmi zjednodušene sa dá povedať, že tento bežne dostupný obranný prostriedok funguje z technického hľadiska na princípe dvojstupňového meniča napätia. V podstate to aj znamená, že elektrický prúd z nízkonapäťovej batérie postupne prechádza cez dva transformátory a takýmto pretransformovaním sa zvyšuje napätie na stovky až tisíce voltov. Napriek tomu prúd zostáva na hodnote niekoľkých miliampérov, takže používanie paralyzéra nie je nebezpečné a nespôsobuje trvalé následky na zdraví útočníka.

 

Šťahovanie svalov až nehybnosť

Niekoľko sekundový krátky zásah elektrickým prúdom spôsobuje sťahovanie svalov. Mal by mať hlavne odstrašujúci účinok.  Priemerný elektrický šok zásahom elektrickým prúdom povalí útočníka na zem a spôsobuje mu psychický šok. Dotknutá osoba môže po chvíli vstať, ale šok by ju mohol odradiť od pokračovania v násilnostiach. Úplný zásah elektrickým prúdom zrazí útočníka na zem a immobilizuje ho. Spôsobuje psychický šok, silnú dezorientáciu, stratu rovnováhy a pocit slabosti. To trvá niekoľko minút. Dosť času na to, aby ste zavolali pomoc.

paralyzér

Prsteň ako zbraň

Ako používať paralyzér?

Je len samozrejmé, že po zaobstaraní si vhodného paralyzéra je dobré poradiť sa už priamo v predajni a po príchode domov si podrobne prečítať návod na jeho použitie. Základom sebaobrany prostredníctvom voľných a prípustných obranných prostriedkov, vrátane paralyzéra, je ich správne  použitie v prípade nutnej sebaobrany. Dôležité je nielen zhodnotiť nebezpečnosť situácie, v ktorej sme sa nechtiac ocitli,  ale  snažiť sa použiť paralyzér na účinné odstrašenie a porazenie útočníka tak, aby prežil náš obranný akt bez ujmy na zdraví.

Zanechať komentár