Papuče – domáca obuv určená pre chvíle pohody

Štandardný
papuče

Papuče – pohodlné, teplé a hlavne nápadité!

Papuče sú domáca obuv určená pre každú vekovú kategóriu od najmenších až po seniorov. Každá domáca obuv by však mala spĺňať určité kritériá, aj keď je samozrejmé, že ľudia v každom veku dávajú prednosť iným kvalitám, na základe ktorých si ju vyberajú. Seniori v prvom rade ocenia pohodlnosť, teenageri sa rozhodujú najmä na základe vzhľadu či módy a u najmenších detí je rozhodujúce, aby papuče zabezpečovali zdravý vývoj detského chodidla.

Aké majú byť správne papuče?

Domáca obuv a papuče by mali byť najmä pohodlné a zároveň kvalitné, ich úlohou je dopriať nohám oddych a relax, ktorý si doma po náročnom dni v práci určite zaslúžia.

Útulné a pohodlné domáce papuče by mali byť dostatočne priestranné pre chodidlo tak, aby v oblasti päty a prstov ostávalo ešte niekoľko milimetrov voľného priestoru a rovnako aj šírka papúč musí byť primeraná k šírke chodidla. Najlepšou voľbou sú hlavne papuče vyrobené z kvalitných priedušných materiálov, ktoré odvádzajú vlhkosť. Veľmi dôležité je aj správne tvarovanie vnútornej stielky, ako aj výška podrážky, ktorá musí zabezpečovať aj určité tlmenie dopadu chodidla na zem pri chôdzi. Ideálne sú zdravotné vnútorné stielky, ktoré podporujú klenbu nohy, stielky s masážnymi hrotmi alebo aj antibakteriálne či protiplesňové, ktoré dostatočne absorbujú vlhkosť a tým znižujú riziko rôznych kožných ochorení nôh.

papuče

Detské papuče by mali byť v prvom rade kvalitné

Seniori, deti a teenageri…

Papuče pre seniorov a deti je vhodné voliť aj s protišmykovou úpravou podrážky a zároveň to musí byť obuv, ktorá chodidlo dokonale fixuje a jednoducho sa obúva. Detské papuče budú pre najmenších oveľa lákavejšie, ak zvolíte potlač s obľúbenými detskými motívmi a rozprávkovými postavičkami.

Väčšina teenagerov má k noseniu papúč dosť odmietavý postoj a aj na prezúvanie do školy radšej používa rôzne tenisky či inú nevhodnú obuv. Vhodným riešením pre mládež tak môžu byť nielen papuče, ale aj napr. zdravotná obuv či sandále so zaujímavým farebným vzhľadom.

Zanechať komentár