Offshore bankový účet a jeho výhody

Štandardný

Každý sa občas dostáva do situácie, kedy si zakladá nejaký typ osobného alebo podnikateľského účtu v domácej alebo aj zahraničnej banke. Vieme teda dosť z vlastnej skúsenosti, ako to prebieha a aké podmienky ako žiadateľ o otvorenie účtu aj v zahraničí potrebujeme naplniť a aké doklady a potvrdenia musíme predložiť pracovníkovi banky. Úplne iná situácia ale samozrejme je pri zakladaní bankového účtu pre offshore alebo onshore spoločnosti. Offshore bankový účet je v tomto prípade takmer nevyhnutnosťou, v niektorých offshore jurisdikciách je to dokonca povinnosť.

Nie každá banka umožní založenie offshore bankového účtu

Niektoré banky, ktoré majú svoje sídla hlavne v niektorých onshore jurisdikciách, niekedy systémovo odmietajú offshore spoločnosti ako svojich klientov. Je občas veľmi problematické otvoriť si účet pre offshore spoločnosť v domácej banke bez toho, aby ste banke neuviedli niektoré osobné údaje porušujúce anonymitu. Hlavne to, kto je skutočný vlastník spoločnosti, ktoré osoby budú mať prístup k účtu, prípadne na koho bude vystavená platobná karta. Offshore bankové účty sú nielen pre firmy, ale aj pre fyzické osoby.

offshore bankový účet

Offshore bankový účet – na čo vám bude?

Offshore bankový účet je aj o diskrétnosti a anonymite

Špecializované poradenské agentúry vám pomôžu nielen pri výbere správnej zahraničnej banky, voľbe zahraničnej meny alebo mien, na ktoré bude offshore bankový účet vedený. Poradia a zabezpečujú svojim klientom celý proces otvorenia účtu. Bankovými partnermi takýchto zavedených agentúr sú preverené zahraničné banky s dlhoročnými skúsenosťami v oblasti privátneho a firemného bankovníctva. Spolupracujú iba s bankami, ktoré dodržiavajú diskrétnosť, absolútne rešpektovanie bankového tajomstva a majú kvalitný zákaznícky servis.

Niektoré výhody offshore bankového účtu

Vlastníctvo väčšieho množstva finančných prostriedkov na bežnom účte v domácej krajine môže viesť k určitým problémom. V prípade bankrotu a ručenia za dlhy svojím majetkom nie je offshore účet a prostriedky na ňom k dispozícii exekučným a súdnym orgánom v domácom štáte. Offshore bankový účet je chránený pred veriteľmi. V prípade rozvodu alebo iných rodinných problémov so spoločným majetkom je váš offshore účet v bezpečí.

Zanechať komentár