Môžu kľučky na okná ovplyvniť dizajn miestnosti?

Štandardný

Kľučky na okná sú nepatrným doplnkom, ktorý vnímame viac-menej ako potrebnú súčasť okien pri ich otváraní a zatváraní. Málokedy venujeme kľučkám na okná dostatok času, aby sme vybrali také, ktoré môžu pomôcť doladiť alebo podčiarknuť celkový dizajn interiéru. Všetky úchytky a kľučky na okná fungujú ako pomôcka a nie dekoratívny doplnok. Nemôžu byť ale oboje?

kľučky na okná

Klasické kľučky na okná v bronzovom prevedení.

Klasické či moderné?

Ak máte moderný byt a v ňom plastové okná, kľučky prichádzajú v podstate ako jednotná súčasť okenného rámu. Ak sa ale chystáte na rekonštrukciu alebo bývate v starom dome, v ktorom chcete ponechať pôvodný dizajn, nesprávne kľučky na okná môžu poriadne kaziť tento vzhľad. Poznám dvojicu, ktorá zháňala perfektné kľučky niekoľko rokov. Mali kritériá, aby zapadali do ich dizajnu domu, aby boli takmer starožitné no stále funkčné, a aby tvorili súpravu. A keďže išlo o staré kľučky na okná, často krát našli pár, no už ťažšie bolo nájsť sadu 16-tich do celého domu. Nebolo to však nemožné. Je to však odhodlanie a vytrvalosť, ktorú je ochotný daný človek podstúpiť.

kľučky na okná1

Kľučky na okná v prevedení nazývanom oliva.

Veľkosť kľučky na okná

Veľkosť kľučiek na okná je tiež aspektom, ktorý by sme mali brať do úvahy. Okná existujú v rôznych veľkostiach či tvaroch a je jasné, že nie všetky kľučky na okná budú vhodné na všetky okná. Je dôležité uvedomiť si, že okná nie sú nábytkom alebo dekoráciami, ktoré meníme v priebehu času. Mnohí si okenné rámy nemenia celý život, resp. raz za život. Preto, ak aj vy máte túto dilemu v tejto chvíli, neunáhlite sa. Venujte výberu dostatok času a úvahy, aby ste si boli 100% istí, že vám budú ladiť tak s architektúrou domu, ako aj s interiérovým dizajnom, štýlom a farbami. Pravdou je, že ak si vyberiete vhodné kľučky, takmer nikto si ich nevšimne. Ak si ich vyberiete zle, budú každému ako tŕňom do oka. A taká je dôležitosť aj takých malých domácich doplnkov, ako sú okenné kľučky.

Zanechať komentár