Mikiny valcujú móla tejto sezóny

Štandardný

Niekedy mi nie je jasné, prečo módni návrhári neprichádzajú s novými kúskami oblečenia, ale radšej sa vracajú k minulým. Alebo sú už všetky nápady úplne vyčerpané? Aj preto sa dnes nosí pyžamopapuče ako bežný denný outfit do ulíc? Každopádne, mikiny sú oblečením, za ktoré som veľmi vďačná. Je to univerzálny a tak veľmi pohodlný kus, že by bola škoda, keby akosi zanikol v móde.

mikiny

Komfort a mikiny vládnu svetu.

Mikiny na každý deň

A práve naopak! Čoraz viac sa v móde prihliada na komfort, z čoho vyplývajú najnovšie trendy v oblečení a obuvi. Mikiny sa považujú za štýlové a najviac práve v kombináciách, ktoré by ste možno sami ani nikdy neskúsili. Rôzne tzv. oversize mikiny, alebo asymetrické, rafinované a s nášivkami, sa podľa najnovšej módy hodia k bežnému a nie len k športovému oblečeniu. A niekedy to nie sú módni návrhári ale filmové či hudobné „hviezdy“, ktoré udávajú štýl. Stačí, keď si jedna celebrita oblečie mikinu o 4 konfekčné veľkosti väčšiu než potrebuje, obuje si k nej lodičky na vysokom podpätku a do ruky vezme značkovú kabelku a nový trend je na svete. Mikiny sa od toho momentu predávajú oversize a nosia sa ako šaty.

mikiny

Mikiny nosia aj filmové, či hudobné hviezdy.

Ako vznikla mikina

Mikina v podstate vznikla veľmi skromne. Nikto samozrejme v tom čase ani len netušil, že mikina bude oblečením, ktoré akosi vládne móde všade vo svete. Zo začiatku (v začiatkoch 19. storočia) mala mikina slúžiť ako hrubšie spodné prádlo. Neskôr, keď sa pridala kapucňa, bola mikina určená pre športovcov a rôznych robotníkov v nečase alebo pred nejakými predmetmi, s ktorými mohli prísť do kontaktu. Mikina prešla z praktickosti do osobného štýlu v čase, keď športovci začali požičiavať mikinu svojim priateľkám. Stredné školy (najmä na západe) boli priestorom pre populárnu módu a udávanie štýlu medzi mladými študentmi, čo znamenalo aj presun športového oblečenia, číslic na tričkách a dresov do módneho trendu. Dnes, ako už bolo vyššie spomínané, nájdete rôzne mikiny od krátkych po extra dlhé, od rozpáraných a s volánikmi až po saténové alebo kombinované

Zanechať komentár