Maurícius – dovolenka plná oddychu

Štandardný

Dovolenka by mala byť predovšetkým o pokoji a dokonalom oddychu. Mal by to byť jednoducho čas, kedy za seba hodíte všetky bežné starosti či povinnosti a užijete si dni, kedy nič nemusíte, pretože od vás nikto nič neočakáva. Aby ste si ale svoju dovolenku naplno užili, potrebujete nájsť destináciu, ktorá vám toto všetko umožní. Takou destináciou je zaručene Maurícius. Maurícius je inak nazývaný aj  „ostrov pokoja“ a tento názov mu dokonale sadne. Tento tropický ostrov nachádzajúci sa v Indickom oceáne neďaleko Madagaskaru ponúka okrem prenádherných pláží a priezračne čistého mora aj neporušenú prírodu, modré lagúny a mnoho iných krás, ktoré sú akoby vystrihnuté z nejakého romantického filmu.

Mauricius

Tropický ostrov plný milých a priateľských ľudí.

Olá, olá, Maurícius volá!

Ak ste sa rozhodli stráviť svoju dovolenku na tomto úžasnom ostrove, potom rozhodne nebudete ľutovať! Čakajú tu na vás nielen prírodné krásy, ale aj veľké kultúrne bohatstvo a chutná kuchyňa. Zamilujete si aj tunajšie tropické počasie, pričom najvhodnejším obdobím pre návštevu ostrova je jeseň a zima, kedy je tu najpríjemnejšie. Maurícius je navyše plný milých a srdečných ľudí, ktorí vám dajú aj to posledné. Vo vzduchu tu cítiť vôňu škorice, vanilky a muškátového orecha. Rovnako aj cukrovú trstinu, ktorá tu rastie doslova všade a chutí úplne inak než na akú sme zvyknutí my. Maurícius je jednoducho čarovné miesto, ktoré by ste rozhodne mali navštíviť!

Mauricius

Za návštenu určite stojí nádherné aquarium.

Maurícius – čo treba vidieť?

Jedna dovolenka vám bude primálo na to, aby ste mohli Maurícius celý spoznať. Medzi najznámejšie atrakcie patrí prírodná rezervácia Black River Gorges, kde nájdete neporušené tropické pralesy, skalnaté rokliny, úchvatné vodopády a mnoho voľne žijúcich vierat. Za pozretie stojí aj polostrov Le Morne Brabant či malá dedinka Chamarel, kde na vás čakajú hneď dve zaujímavosti – najvyšší vodopád na ostrove vysoký až 100 metrov či geologický útvar Seven Coloured Earth. Džungľu plnú krokodílov, korytnačiek a opíc nájdete zase v rezervácii Vanille Resérve des Mascareignes a milovníci botanických záhrad si prídu na svoje v Pamplemousses. Tak baľte kufor a vyrazte na dovolenku snov – vyrazte na Maurícius!

Zanechať komentár