Maľovanie – prezlečte steny do nových šiat!

Štandardný

Pohľad na vašu obývačku už nie je to čo býval a radi by ste uvítali nejakú zmenu? Niet sa čomu čudovať, veď v nej trávite väčšinu svojho voľného času. Takže nech už vaša obývačka vyzerala pred pár rokmi akokoľvek výnimočne, čaro už dávno vyprchalo a vám sa žiada vidieť ju v inom šate. Nemusíte sa báť, nikto nehovorí, že musíte meniť nábytok či bytové dekorácie. Stačí ak zmeníte farbu stien. Možno si poviete, že je to zbytočnosť, ktorú si navyše nikto nevšimne. Môžete si však byť istí, že práve maľovanie dokáže urobiť najväčšiu zmenu a to doslova len za pár eur. Stačí, ak sa na tento krok odhodláte bez profesionálneho maliara a prečítate zopár užitočných rád a maľovanie bytu môže začať!

maľovanie

Maľovanie je skvelý spôsob ako vdýchnuť vášmu bytu nový život.

Maľovanie a predpríprava

Skôr ako sa do niečoho pustíte, musíte si všetko dobre naplánovať. Najdôležitejším krokom je výber vhodnej farby a príprava miestnosti na samotné maľovanie. To v preklade znamená, že ju potrebujete vyprázdniť a všetko dobre pozakrývať, aby ste po maľovaní nemuseli tráviť dlhé hodiny čistením podlahy a pod. Nezabudnite pripraviť aj steny, pretože určite sa na nich nájde nejaká tá trhlina či iná nerovnosť, ktorú treba opraviť. Samozrejmosťou by mala byť aj penetrácia stien. Jej hlavnou úlohou je, aby farba lepšie priľnula na stenu a po čase sa neodlupovala. Takže vám vydrží v bezchybnom stave omnoho dlhšie než keby ste steny nepenetrovali.

maľovanie

Maľovanie je priestorom pre vašu fantáziu.

Kvalitné farby na maľovanie interiéru

Maľovanie bytu zvládne bez problémov každý, preto je úplne zbytočné volať si na to profesionála. Ušetríte tým slušné peniaze, ktoré môžete radšej investovať do kvalitnejšej farby, ktorá vám na stenách vydrží podstatne dlhšie než tie lacnejšie. Záleží najmä od toho akú miestnosť sa chystáte maľovať, pretože kým menej navštevované miestnosti si vystačia s klasikou, frekventovanejšie izby akou je obývačka, chodba či kuchyňa by ocenili farby odolné voči mechanickému poškodeniu a odieraniu. Tieto farby sú navyše umývateľné, takže nech sú už vaše steny akokoľvek špinavé, teplá voda a saponát ich behom chvíľky premenia na nové.

Zanechať komentár