Maľovanie kancelárie – viete ako na to?

Štandardný
maľovanie

Farba kancelárie pôsobí na psychiku i náladu

To, že farby vplývajú na našu náladu, správanie i sústredenosť, je už všeobecne známy fakt. Ak však dôjde na maľovanie bytu či domu, veľa ľudí na to akosi zabúda a pri výbere farieb na stenu sa riadi viac-menej iba podľa svojho vlastného vkusu a preferencie farebných odtieňov.

A to ešte nehovorím o maľovaní kancelárie – tu si len málokto uvedomuje, aký dôležitý je správny výber farby na to, aby sa zamestnanci vedeli čo najlepšie sústrediť na svoju prácu a zároveň, aby im farba navodzovala aj príjemnú atmosféru, čo zasa vplýva na ich náladu. Chcete vedieť, ako maľovanie kancelárie zvládnuť čo najlepšie v tomto smere? V tom prípade čítajte ďalej…

Modrá pre myseľ a produktivitu

V zásade treba maľovanie prispôsobiť aj tomu, aká práca je v danej kancelárii vykonávaná. Napr. za jednu z farieb, ktoré najviac podporujú produktivitu, sa považuje modrá farba. Tá však vo všeobecnosti pôsobí v prvom rade na myseľ človeka, takže je vhodná skôr do kancelárií, v ktorých sa nevyžaduje prílišné zapojenie kreativity, ale skôr iba akási mechanická práca s číslami a pod. Ak chcete u svojich zamestnancov podporiť aj túto kreatívnu stránku, skúste modrú doplniť oranžovými detailmi.

maľovanie

Maľovanie kancelárie si vyžaduje trochu kreativity

Kreatívny so žltou

Maľovanie v kancelárii, ktorá si vyžaduje naozaj veľkú dávku kreatívnosti, citu aj emócií, by sa malo niesť v úplne inom duchu. V tomto prípade sa odporúča, aby boli steny natreté žltou farbou, ktorá pozitívne pôsobí práve na tieto aspekty. Ak teda pôsobíte v oblasti marketingu, žurnalistiky a pod., mali by ste zvážiť práve túto možnosť.

Červená podporí vaše fyzické sily

A čo maľovanie priestorov, v ktorých sa pracuje nie len psychicky, ale aj fyzicky? Tu nepotrebujete prílišnú kreativitu, ani sústredenosť, a preto hovorím jednoznačné áno červenej farbe, ktorá ovplyvňuje našu fyzickú výkonnosť.

Zelená pre rozvážnosť aj rovnováhu

maľovanie

Zelená farba upokojuje…

Zelená farba je zase vhodná pre maľovanie interiérov, v ktorých sa do veľkej miery pracuje s peniazmi. Pôsobí totižto upokojujúco a zvyšuje tak sústredenosť vašich zamestnancov na to, čo robia. Vhodná je ale tiež do priestorov, kde chcete vytvoriť rovnováhu a teda tam, kde je potrebné zapojiť myseľ, srdce, aj kúsok fyzickej sily.

Maľovanie ešte nie je všetko!

Ak sa chystáte na maľovanie kancelárie, netreba zabúdať ani na to, že vhodne vybratá farba na stenu ešte nie je zárukou celého úspechu. Dbať treba aj na vhodný odtieň (resp. sýtosť) farby, na doladenie ostatných doplnkov v kancelárii a predovšetkým na vhodné osvetlenie, ktoré v istom smere tiež ovplyvňuje farebné tóny v priestore.

Zanechať komentár