Malorca – dovolenka, kde si každý príde na svoje

Štandardný

Najväčší z Baleárskych ostrovov nazývaný hviezda Stredomoria, ktorý leží približne 200 kilometrov od španielskej pevniny je považovaný za jednu najexkluzívnejšiu dovolenkovú destináciu v Európe. Nájdete tam úplne všetko, nedotknuté pláže, kryštálové more, útesy i pohoria. V kopcoch ukryté romantické mestečká, veľké množstvo pamätihodností, exotickú prírodu, no jednoducho všetko na čo si spomeniete. Toto kúzelné miesto, ktoré ročne navštívi neskutočný počet turistov, sa nazýva Malorca. Ak ste sa rozhodli, že to bude tento rok vaša dovolenková destinácia, ktorú navštívite, stačí si vybrať letovisko ktoré je vášmu srdcu najbližšie. Potom môžete vyraziť za oddychom a zážitkami.

malorca

Malorca má pre vás prichystané žiarivé biele pláže.

Malorca – kam sa teda vybrať?

Pokiaľ patríte k romantickým typom a na dovolenkách radšej počas dňa oddychujete na prekrásnej pláži či radi spoznávate pamiatky a večer ukončíte romantickými prechádzkami, určite je pre vás ako stvorený východ tohto nádherného ostrova. Milovníci vodných športov si to určite zamieria na sever ostrova, ktorý je veternejší. Teda sú tam podmienky ako stvorené na windsurfing. Nájdete tam množstvo vodných klubov, vďaka ktorým si môžete vyskúšať čokoľvek. Potápanie, surfovanie, kite surfing, vodné lyže a mnoho iných vodných atrakcii. Rodiny s deťmi by sa mali poobzerať po miestach, ktoré sú na juhu ostrova.n Biele pláže s pozvoľným vstupom do pokojného mora, kde sa v prípade potreby dá využiť príjemný tieň pod stromami borovíc.

K dispozícii sú aj aquaparky, morská Zoo, letná škola plachtenia a rôzne výlety, na ktorých deti uvidia zvieratá. Napríklad slony, antilopy, ťavy, papagáje, pštrosy a mnoho ďalších. No a pokiaľ sa na dovolenkách radi odviažete a milujete nočný život, zamierte si to na západ. Ten je plný skvelej hudby a nekončiacej zábavy. Organizujú sa tam pravidelne rôzne festivaly, koncerty či iné akcie, vďaka ktorým budete mať o zábavu dokonale postarané.

malorca

Malorca má čo ponúknuť aj čo sa hlavného mesta týka.

Cykloturistika, víno a Palma de Mallorca

V jarnom období si tu prídu na svoje aj milovníci cykloturistiky. Malorca patrí k TOP destináciám, vďaka ich bezpečným a perfektne upraveným cyklotrasám. Vinári si môžu zájsť na ochutnávku a prehliadku vín v miestnych viniciach. A určite nevynechajte návštevu hlavného mesta Palma de Mallorca, ktoré je známe ako jedno z najkrajších miest v Európe, tak sa presvedčte sami.

Zanechať komentár