Lovecký nôž vám občas poslúži aj v kuchyni

Štandardný

Veľmi zaujímavá skupina nožov, ktorá býva niekedy neprávom prisudzovaná k nožom na prežitie, sú nože lovecké. Jediným poslaním takéhoto noža, ako už aj samotný názov naznačuje, je použiť ho počas lovu divoko žijúcich zvierat. Nie každý ale vie, ako si taký lovecký nôž pre seba vybrať, podľa čoho sa v pestrej ponuke zorientovať, ako sa o takéto často aj drahé nože priebežne starať a k čomu ich nakoniec aj účelne používať. A aj keď nie ste práve aktívny alebo príležitostný poľovník, ktorý by sa so zverou stretával každý deň, ale chcete vlastniť kvalitný poľovnícky nôž, potom potrebujete o ňom vedieť čo najviac užitočných informácií. Možno to znie dosť prehnane, ale lovecké nože sa nestratia v žiadnej kuchyni, kde býva príprava mäsa a diviny samozrejmosťou.

nôž

Lovecký nôž je potrebné dobre nabrúsiť.

Lovecký nôž je základným vybavením lovca

Možno, že si položíte otázku, aký je vlastne rozdiel medzi takým survival nožom, bojovým alebo loveckým nožom? Sú si predsa dosť podobné. Nie je to zase tak úplne pravda. Aj keď tí zručnejší a odvážnejší dokážu aj s bojovým nožom nejaké to zviera uloviť a naporcovať, predsa len sa k tomu špecializované lovecké nože hodia lepšie a práca s nimi je istejšie a bezpečnejšia. Výber takého noža je ale dosť náročná záležitosť. Hoci na ňom väčšinou nezávisí váš život, aj tak môžete pri zlej voľbe skončiť s ťažítkom namiesto toho, aby ste vlastnili prepotrebný nástroj, ktorý vás v lese nikdy nezradí.

nôž

Kvalitný nôž sa pozná aj podľa rukoväte.

Kvalitný nôž vás nesmie sklamať

Pred kúpou loveckého noža je podstatné zamyslieť sa aj nad tým, aké zvieratá budete s nožom loviť, aké asi veľké a nakoniec aj ako často mienite loviť. Veľa otázok znamená veľa odpovedí, ktoré vám čo najpresnejšie zadefinujú vaše preferencie. Bez toho si kvalitný nôž nevyberiete. Dobrý lovecký nôž je základným vybavením každého lovca. Rekreačný lov sa stáva čím ďalej tým viac populárnejšou záležitosťou pre mnohých aj počas exotickej dovolenky.

Zanechať komentár