LED pásy sú nielen moderné a dizajnové, ale aj úsporné

Štandardný
LED pásy

LED pásy umiestnené na kuchynskej linky vytvárajú skvelý dojem

Osvetlenie má veľmi dôležitú funkčnú a aj dekoratívnu úlohu pri zariaďovaní každého interiéru. Veľmi populárnou a modernou formou osvetlenia nielen v domácnostiach, ale aj v exteriéroch či v rôznych obchodných a komerčných priestoroch je v posledných rokoch práve LED osvetlenie, ktoré má nielen dobrú svietivosť, ale dokáže v miestnosti vytvoriť aj veľmi príjemnú atmosféru. Medzi veľmi kreatívne a dizajnové osvetlenie patria najmä pásy LED, ktoré svojou flexibilitou a jednoduchým spôsobom montáže majú naozaj veľmi široký záber uplatnenia. LED pásy nie sú určené ako hlavný zdroj svetla, ale skôr slúžia ako doplnok bežného osvetlenia, ktorý pôsobí veľmi efektne v kuchyni, obývacej izbe, predsieni, spálni, ale aj v kúpeľni či na schodisku.

LED pásy rozsvietia vaše steny aj nábytok

LED pásy sa často využívajú na podsvietenie sadrokartónových podhľadov, schodiskových stupňov, ník či oblúkov, prípadne krbovej rímsy, ale okrem toho dokážu krásne rozsvietiť aj nábytok a sú vhodné napr. na podsvietenie kuchynskej linky, nábytku v kupeľni, poličiek, konferenčného stolíka, nábytkových stien a zostáv či presklených vitrín. Na výber máte LED pásy s diódami, ktoré vyžarujú teplé biele svetlo (podobné klasickej žiarovke) alebo studené biele svetlo, prípadne aj s diódami v rôznych farebných prevedeniach napr. červenej, modrej, zelenej (RGB pásy). Pri použití farebných RGB pásov je dokonca možnosť meniť farbu svetla.

LED pásy

LED pásy vám ušetria aj „zopár“ drobných

Šetrite životné prostredie aj svoju peňaženku použitím LED osvetlenia

Okrem výhod, ktoré sme už spomínali, ako napr. jednoduchá montáž či dobrá svietivosť, ma LED osvetlenie aj veľmi nízku spotrebu elektrickej energie a taktiež veľmi dlhú životnosť, čo v konečnom dôsledku šetrí nemalé finančné prostriedky z rodinného rozpočtu a zároveň aj životné prostredie. Ich nákupná cena nie je nijako zvlášť závratná a obyčajne sa cena pohybuje v rozmedzí okolo 10 až 20 eur za bežný meter (bežne sú dostupné LED pásy navinuté na cievke s dĺžkou 5 m).

Zanechať komentár