Last minute dovolenky na grécke ostrovy

Štandardný

Grécko je bezosporu krajinou s bohatou históriou a kultúrnou tradíciou. Z geografického pohľadu je tu vidieť neuveriteľnú pestrosť krajinných štruktúr. Cestovanie po tejto zaujímavej krajine uspokojí aj tých najnáročnejších dovolenkárov. Môžete tráviť svoju last minute dovolenku v prostredí nádherných hôr v blízkosti jazier alebo neďaleko pobrežia s nádhernými plážami. Grécko poskytuje svojim návštevníkom pokoj, ale aj spoločenské a kultúrne vyžitie. Ak ste momentálne v situácii, že sa koncom leta rozhodujute o last minute dovolenke niekde bližšie, potom Grécko je tou pravou voľbou pre každého, kto si chce užiť perfektnú dovolenku za dostupnú cenu.

last minute

Grécko je dobrý výber pre last minute dovolenku.

Individuálna alebo organizovaná last minute dovolenka

Grécko je charakteristické striedaním hrebeňov hôr a kotlín. Z väčšiny turistických centier je to len kúsok do kopcov pokrytých olivovými hájmi, z ktorých sa vám naskytne príjemný pohľad na more. Veľmi zaujímavým spestrením vašej dovolenky bude napríklad plavba loďou medzi gréckymi ostrovmi, pozdĺž gréckeho pobrežia. Budete tak môcť objavovať krásne zákutia, pláže a lagúny, ktoré sú inak schované. Na severe Grécka sú nádherné jazerá, ktoré sú častým cieľom turistov smerujúcich na juh. Turistických možností je tu mnoho.

Grécko je krajinou ostrovov, hôr a príjemných ľudí

Je skutočne len na nás ako si zorganizujeme  čas počas dovolenky v Grécku. Ale asi by bola chyba zostať len na jednom mieste. Cestovanie a výlety za históriou či do prírody nám umožnia spoznať Grécko ešte bližšie. Je to určite krajina, ktorá vás neprestane baviť. Nasmerujte teda svoju last minute dovolenku do krajiny ostrovov, hôr a príjemných ľudí, ktorí sa postarajú o vašu spokojnosť.

last minute

Atény a ich bohatá história je pravidelným lákadlom pre užívateľov last minute služieb.

Niekoľko informácií pred odchodom na last minute dovolenku

Grécko je členom EÚ a tak nie sú pre nás potrebné žiadne zvláštne povolenia ani víza. Na dovolenku si so sebou vezmite len platný pas, alebo občiansky preukaz. Po vodičoch dokonca nie je vyžadovaný ani medzinárodný vodičský preukaz. Grécko je prístupné autom, lietadlom i vlakom. Vlak je však najmenej používanou variantom. V poslednej dobe sa najčastejšie do Grécka lieta a letenky sú skutočne cenovo prijateľné. Dopravnú infraštruktúru má Grécko na dobrej úrovni a nemusíte sa obávať ani cestovania na vlastnú päsť.

Dovolenka v Grécku nemusí byť len na plážach

Okrem odpočinku pri mori na pobreží, alebo na  niektorých gréckych ostrovoch, krajina disponuje mnohými turistickými lákadlami z oblasti historických i prírodných zaujímavostí. Kto však nenavštívil Atény, ako by ani v Grécku vôbec nebol. V Grécku sa nachádzajú mnohé archeologické náleziská ako Delfy, Mykény, Mystru a ďalšie.  Tieto lokality tvoria najväčšiu atraktivitu Grécka, ale nebolo by zlé počas vašej last minute dovolenky vidieť aj kláštory na vrcholkoch zlepencových skál Meteora v oblasti Tesálie, ale aj známe  grécke ostrovy Rhodos a Samos so svojou bohatou históriou. Cestovanie po tejto nádhernej krajine vám spríjemní tradičná grécka kuchyňa, ktorej základom sú ľahké pokrmy so zeleninou a olivovým olejom.

Zanechať komentár