Lanzarote – vytúžený oddych v Atlantickom oceáne

Štandardný

Cestovné kancelárie ponúkajú turistom nepreberné kvantá destinácií po celom svete. Ak si neviete vybrať, zamerajte sa na určité oblasti, ktoré ste ešte nikdy nenavštívili. Ešte ste sa nekúpali v Atlantickom oceáne? Napraviť to môžete veľmi jednoducho. Odporúčame zájsť na Kanárske ostrovy. Tu sa nachádza ostrov Lanzarote. Nachádza sa len 125 kilometrov od pobrežia Afriky. Ku Európe to má podstatne ďalej, a to je 1000 kilometrov. Jedná sa o štvrtý najväčší ostrov súostrovia. Lanzarote obývali ľudia už okolo 12. storočia. Pravdepodobne šlo o Féničanov.

Lanzarote

Puerto del Carmen.

Lanzarote ponúka skvelé dovolenkové podmienky

Lanzarote je známe pre svoje prekrásne pobrežie, kde sú situované tie najkrajšie pláže Kanárskych ostrovov plné tropických paliem. Chcete si dovolenku naozaj užiť? Navštívte top pláže ako je Puerto del Carmen, Arrecife, či Playa Blanca. Na žiadnej z nich nechýbajú ležadlá, slnečníky, kabínky, WC a stravovacie zariadenia. Vzhľadom na sopečný pôvod ostrova nie je ničím nezvyčajné natrafiť na tmavý piesok. Väčšina je však plná bieleho piesku a priezračne čistej vody. Na Lanzarote sa o svoju bezpečnosť báť nemusíte, ide o pokojnú oblasť pod správou Španielska. Samozrejme majte na pozore svoje cenné veci, pretože zlodeji sa nájdu v každom frekventovanom letovisku, ako všade inde na svete. Práve vďaka tomu, že je ostrov pod správou európskeho štátu vám stačí mať so sebou občiansky preukaz.

Lanzarote

Lago Verde

Miesta, ktoré by ste nemali vynechať

Lanzarote nie je len miestom špičkových pláží a priezračného mora. Nachádza sa tu aj Národný park Timanfaya v juhozápadnej časti ostrova. Oblasť je špecifická pre svoju výrazne červenú a hnedú pôdu, čo mnohým návštevníkom pripomína planétu Mars. Skutočnú krásu si užijete v Jameos del Agua, ktoré pozostáva z nádherných jaskýň vytvorených z vulkanickej činnosti. Dokonca sa tu odohrávajú aj koncerty. Medzi ďalšie obľúbené aktivity patria výlety po pobreží pomocou lodí. Sú tu ideálne podmienky aj pre potápanie, alebo sa môžete vydať na túru po vnútrozemí ostrova. Ten pravý oddych na vás čaká na Lanzarote.

Zanechať komentár