Krátke zbrane – jednoduché, ľahké a úsporné

Štandardný

Necítite sa v dnešnej uponáhľanej dobe bezpečne? Na tom nie je nič neobvyklé. Ľudia chcú ľahko zbohatnúť, a to väčšinou na úkor druhých. Preto prepadnutia a krádeže, či vyhrážanie sa nie je ničím, s čím by sa človek v biznis živote nemohol stretnúť. Pre pocit bezpečia ľudia po celom svete vynakladajú množstvá peňazí na bezpečnostné systémy a bezpečnostné služby, pričom niekedy si stačí zaobstarať zbrojný pas na krátke zbrane. Ich používanie je jednoduché. Stači sa naučiť meniť zásobník, ako odistiť spúšť a presne namieriť, či ako sa o ne starať. Cenovo sa pohybujú od 200 až po približne 600€ a môžete si ich zaobstarať aj na internete cez online obchody, ktoré sa venujú predaju zbraní pre osobnú ochranu.

Smith and Wesson semi-automat kaliber 9mm

Krátke zbrane a ich delenie

Ak by sme mali rozdeliť krátke zbrane, delili by sme ich na pištoľ a revolver. Základnym poznávacím znamením a rozdielom medzi nimi je úložisko nábojov. Zatiaľ čo pištoľ má zásobník umiestnený v pažbe a kapacita sa líši veľkosťou zásobníka, u revolverov sa náboje ukladajú do takzvaných bubnov. Bubon je vlastne otočný valec, ktoré oplýva relatívne malou kapacitou. Výhodou u oboch typov je, že sú ľahko skladovateľné a uschovatelné pred zrakmi ľudí. Navyše ich váha nie je nič, čo by ste nezvládli a cenovo sú ľahko dostupné.

Po kúpe zbrane je veľmi dôležité udržiavať zbraň čistú aby fungovala na 100%

Pri kúpe netreba zabúdať na príslušenstvo

Pokiaľ sa rozhodnete zadovážiť si krátku zbraň, určite sa obráťte na odborníkov, ktorí sa venujú predaju zbraní dlhodobo. Zväčša má takýto predajca v ponuke overené zbrane vysokej kvality a vedia vám dobre poradiť a vybrať pištoľ presne na mieru. Pri kúpe nezabúdajte na príslušenstvo ako je napríklad čistiaca sada, olej na zbrane, mieridlá, alebo náhradné pažby. Starostlivosť o zbraň sa totižto samotnou kúpou nekončí, ale práve naopak – začína. Preto je vždy dobré mať po ruke všetko, čo na údržbu vašej zbrane potrebujete.

Zanechať komentár