Kedy sú hnedé fasádne farby tou správnou voľbou?

Štandardný
Fasádne farby

Vyberte si vhodné fasádne farby pre váš dom

Dnes, pokiaľ ide o fasádne farby, je už výber na našom trhu viac než iba široký a tak nech sa rozhodnete pre akúkoľvek farbu (bielu, čiernu, ale i žltú, červenú či zelenú), určite nebude žiaden problém namaľovať ňou fasádu vášho domu. V tomto článku som sa však rozhodla venovať iba jednej konkrétnej farbe, ktorá mňa pri použití na fasády domov doslova uchvátila. Reč bude teda o hnedej fasádnej farbe a jej použití…

Tmavá hnedá pre súlad s prírodou…

Domy, chaty, chalupy a drevenice postavené uprostred lesov, v srdci prírody – tak v tomto prípade sú hnedé fasádne farby v tmavých odtieňoch zrejme tým najlepším riešením. Výsledkom bude totižto dokonalá harmónia s okolitým prostredím a o to predsa v prírode ide, nie? Ak k hnedej fasáde ešte pridáte aj kamenné základy, výsledok bude naozaj dych-berúci!

Fasádne farby – pridajte jej trocha jasu!

Fasádne farby - profipaing

Zvýraznite detaily

Obávate sa toho, že ak namaľujete celú fasádu na hnedo, bude tej hnedej farby až príliš?

Potom vám môžem odporučiť jednu vec – pre detaily, ktoré sa na vašom príbytku nachádzajú, využite inú farbu, ideálna je napr. zelená farba lesov.

S ňou môžete namaľovať okenné rámy, okenice, terasu pred domom – jednoducho čokoľvek, čo vám váš dom pomôže oživiť a zvýrazniť.

Elegancia domov na predmestí

Svetlejšie hnedé fasádne farby sú vhodné zasa pre elegantné a „uhladené“ domy, nachádzajúce sa v prímestských častiach. Dokonalú kombináciu tvoria s bielou farbou a to najmä v prípade, že maľujete fasádu väčšieho domu. Svetlé hnedé fasádne farby v kombinácii s bielou totižto zaručia, že vaša stavba bude vyzerať menej ťažkopádne a oveľa viac elegantne.

Kombinácia pre odvážnejších

Fasádne farby

Ideálne kombinácie farieb – fasádne farby

Nuž a možné je kombinovať aj hnedé fasádne farby v rôznych odtieňoch. Skvelým príkladom je napr. namaľovanie celej fasády čo najsvetlejšou hnedou, stredne hnedú využiť napr. na namaľovanie odkvapov domu či vonkajších trámov a tmavú hnedú môžete použiť napr. na okenné rámy či na vchodové dvere.

Ak si neviete rady s výberom kvalitnej fasádnej farby, tak vyskúšajte profesionálov – San Marco. Aj takáto kombinácia môže vytvoriť zaujímavý efekt!

One Comment

  1. Pingback: Free Piano

Zanechať komentár