Interiér a farby pre vaše dokonalé bývanie

Štandardný

Sťahovanie sa do nového domu sprevádza zvyčajne veľké nadšenie. Okrem veľkého priestoru vo vnútri sa tešíte na záhradu aj okolie a neviete sa dočkať, kedy si prerobíte interiér podľa vlastného gusta. Každý máme svoj štýl, ktorý vedome a často aj nevedome prenesieme do interiéru. Cieľ je ale u každého rovnaký – ohúriť hostí a zároveň vytvoriť krásne, no útulné prostredie pre seba a rodinu. Veľkým pomocníkom sú farby. Tie majú vplyv nielen na celkový dojem z priestoru, ale dokážu ovplyvniť aj náladu. Tmavé odtiene uberajú z pocitu priestrannosti a svetlé zase opticky zväčšia priestor. Ich kombináciou miestnosť opticky predĺžite, rozšírite, rozdelíte či zjednotíte. V zásade platí, že steny i podlahy by mali mať menej výrazné farby a jemné odtiene – vybúriť sa môžete na interiérových doplnkoch, ktoré môžete ľahko vymeniť, keď sa vám opozerajú.

interiér

Už vo vstupnej hale či predsieni by ste sa mali cítiť ako doma

Aj to ako zariaďovať interiér má svoje pravidlá

Pekne a pritom funkčne zariadiť interiér nie je také ľahké, ako by sa na prvý pohľad zdalo. Tí, ktorí si tým už prešli, o tom vedia svoje. Dnes v interiéri panuje minimalizmus a teda platí, že menej je viac. Nepreplňujte zbytočne váš interiér nábytkom, doplnkami a nepotrebnými hlúposťami. Neškrečkujte! Dosiahnete totiž iba to, že váš dom bude pôsobiť chaoticky a nevkusne. V jednoduchosti je krása a interiér sa dá zariadiť vkusne aj bez toho, aby ste kúpili všetko, čo vám padne do oka. Vyvarujte sa kúpe lacných vecí – väčšinou to bohužiaľ znamená zlú kvalitu. Investujte do kvalitného zariadenia, ktoré vám bude spoľahlivo slúžiť dlhé roky. Nesiahajte ani po extravagantných kúskoch. Teraz vás možno zaujali a zdajú sa vám vhodné, ale zo skúsenosti viem, že po pár mesiacoch či týždňoch by ich už majitelia chceli vymeniť.

interiér

Interiér plný farieb, ktoré tvoria celok

Doplnky v interiéri

Interiérové doplnky plnia v interiéri obzvlášť dôležitú úlohu. Bez nich by bol váš dom neúplný. Ich úlohou je spríjemniť a zútulniť vaše bývanie a ich výber je výlučne záležitosťou vášho osobného vkusu. Výber je veľmi široký a lepšie urobíte, ak sa s ich kúpou neunáhlite. Dobre si premyslite, kde by ste ich umiestnili, či budú ladiť s ostatným vybavením a či ich naozaj potrebujete a nie je to iba unáhlená kúpa. Aj tu platí pravidlo menej je viac a preto sa radšej zamerajte na kvalitu a jedinečnosť bytových doplnkov, než na kvantitu. Voľte kúsky, ktoré sú unikátne a zaujmú hneď na prvý pohľad – tým bude váš interiér pôsobiť originálne.

Zanechať komentár