Zbierate informácie o Koh Samui?

Štandardný

Pod exotickým názvom Koh Samui sa ukrýva jeden z ostrovov v Thajskom zálive. Spoločne s ostrovom Phuket patrí k obľúbených destináciám turistov a dovolenkárov z celého sveta. Koh Samui sa rozprestiera južne od Bangkoku a asi 35 kilometrov od východného pobrežia Thajského kráľovstva. Tento ostrov sa svojou rozlohou okolo 250 kilometrov štvorcových radí na tretie miesto čo do veľkosti thajských ostrovov.

Pestrá ponuka prírodných krás

Ostrov Koh Samui prežíva obrovský rozmach turizmu. Táto destinácia je v súčasnej dobe druhým najobľúbenejším thajským ostrovom hneď po ostrove Phuket. Koh Samui je so svojimi bielymi plážami, korálovými útesmi a úžasnými lagúnami, malebnými horskými vodopádmi, kokosovými palmami a  čistou morskou vodou skutočnou oázou prirodzenej krásy. Správnym centrom ostrova je prístav Nathon. Najpopulárnejšími plážami sú Chaweng a Lamai. V ich blízkosti sa nachádza najviac ubytovacích možností a wellness centier a zariadení pre rodiny s deťmi. V okolí týchto pláží panuje rušný nočný život. Naopak, ak chcete trochu pokoja, tak sú pre vás ideálne pláže na severe ostrova v blízkosti menších osád.

Koh Samui

Skutočná oáza.

Koh Samui obklopený korálovými záhradami

Koralové útesy v plytkom mori, niekedy nazývané koralové záhrady, vytvárajú ideálne možnosti na prehliadku podmorského životného prostredia. V mori okolo Koh Samui býva viditeľnosť až do 30 metrov. Tento thajský ostrov  je považovaný za jednu z najkrajších a najbezpečnejších destinácií pre rekreačné potápanie či šnorchlovanie. Aj napriek tomu sa tu občas vyskytujú morské prúdy, ktoré môžu rekreantov odniesť ďaleko na otvorené more. Preto sa vždy odporúča mať po ruke skúseného sprievodcu.

Koh Samui

Nádherné pláže a služby na vysokej úrovni.

Akvárium, zoologická záhrada aj motýle

K zaujímavostiam Koh Samui patrí vodný park Samui Aquarium. Je to obrovské akvárium plné tropických korálov a morských rýb. Mimo toho sa v areáli Samui Aquarium nachádza aj Tiger Zoo. Tu si návštevníci môžu pohladkať bengálskeho tigra a urobiť si s ním selfie. Mnohých, nielen tých detských dovolenkárov, upúta  špecializované múzeum, kde sú k videniu živé motýle s rozpätím krídel až do štvrť metra.

Zanechať komentár