Dovolenka Omán sa dostáva do popredia

Štandardný

Top destináciou arabských krajín sú pre turistov najmä SAE a predovšetkým Dubaj, ktorý dokáže okamžite učarovať každému, kto tento luxusný dovolenkový raj navštívi, ale ak máte chuť spoznať aj niečo iné a nové z ponuky arabských krajín, potom môžeme jednoznačne odporúčať Omán, ktorý sa síce v ponuke cestovných kancelárií objavil len niekoľko sezón dozadu, no i napriek tomu sa už dostáva do popredia a turisti, ktorí Omán navštívili, si túto zaujímavú krajinu len pochvaľujú. Omán leží na juhovýchodnom pobreží Arabského polostrova a jeho centrálnu časť tvorí púšť, sever pohoria a južnú až východnú časť čarovné pobrežie s významnými mestami krajiny. Pobrežie Ománu nie je vôbec zanedbateľné a celá jeho dĺžka dosahuje okolo 3 000 km, takže dovolenke Omán rozhodne nechýbajú príjemné piesočnaté pláže.

Omán

Turisti, ktorí túto krajinu navštívili si ju len pochvaľujú.

Omán – prekrásne pláže a iné atrakcie

Jemné piesočnaté pláže s krištáľovo priezračným a čistým morom a pestrofarebným podmorským svetom, ale aj hotelové rezorty a letoviská s veľmi kvalitnými službami – to všetko sú hlavné lákadlá dovolenky v Ománe, ktorá okrem príjemného leňošenia na pláži ponúka aj bohaté športové vyžitie, napr. potápanie, šnorchlovanie a windsurfing, ako aj ďalšie atrakcie v podobe pôvodnej arabskej architektúry, historických pamiatok či tradičných trhov, kde môžete nakúpiť rôzne darčeky a suveníry. Omán však nie je len púštnou krajinou a ponúka kus exotickej prírody so zaujímavou faunou, pozorovať môžete delfíny, veľryby, korytnačky či plameniaky.

Omán

Omán patrí medzi krajiny, kde sa nudiť určite nebudete.

Aj púšť má svoje čaro…

Ak sa vám už zunuje relax na niektorej z pláží, napr. Qurum Beach alebo Al Mughsail Beach, potom vám úžasný zážitok a dobrodružstvo poskytne aj púštne safari na štvorkolkách, ťavách či koňoch. Púštne safari je vždy veľmi vyhľadávaným cieľom turistov a teší sa mimoriadnej obľube práve na dovolenkových pobytoch v arabských krajinách. Omán je teda rozhodne krajinou, kde sa nudiť nebudete a kde môžete prežiť veľmi zaujímavú a plnohodnotnú zahraničnú dovolenku, dokonca aj s veľmi výhodnou cenovou ponukou nielen za pobyty, ale aj za letenky.

Zanechať komentár