Dovolenka Grécko s rodinou

Štandardný

Vyberať dovolenkovú destináciu, ktorá by bola rovnako vhodná a zaujímavá pre rodičov i deti môže dať niekedy naozaj zabrať. Ponúkam vám preto nápad, riešenie, ktoré uspokojí očakávania celej rodiny. Do pozornosti sa dáva dovolenka Grécko.

dovolenka Grécko

Dovolenka Grécko na ostrove Kréta je skvelou voľbou pre dovolenku s rodinou

Grécko je jednou z obľúbených európskych turistických destinácií. Má množstvo nádherných ostrovov a pláží, ktoré sa každoročne tešia záujmu zahraničných turistov. Nie všetky sú ale vhodné pre dovolenku s deťmi. Kam sa teda vydať?

Kréta

Ostrovom, ktorý má čo ponúknuť všetkým generáciám je napríklad ten najväčší a najrozmanitejší, Kréta. Má bohatú historickú stránku, nádherné pláže a ponúka priestor a možnosti pre rozličné aktivity. Okrem toho, Kréta má zo všetkých ostrovov najteplejšie počasie, preto je pre turistov atraktívna od mája až do októbra. Ak ale chcete, aby dovolenka Grécko s rodinou stála naozaj za to a mohli ste si užiť čo najkrajšie počasie a teplé more, najlepším časom pre vás budú pravdepodobne mesiace jún až september.

Kúzelné mesto Chania

Vraj najkrajším mestom na ostrove je mesto Chania, ktoré bolo dlhé roky aj jej hlavným. V meste sa nachádza množstvo hotelov, výborných reštaurácií ale i úzkych uličiek, ktoré treba preskúmať. V centre môžete vidieť benátske domy z obdobia renesancie, ktoré boli prestavané počas nadvlády Turkov. Môžete si pozrieť prístav a blízku pevnosť či mešitu, navštíviť múzeá, pamiatky alebo trhovisko. V okolí mesta sa zas vďaka dostatočnej vlhkosti nachádza najúrodnejšia a najzelenšia oblasť celej Kréty. Aby ste sa nestratili, odporúčam vám zabezpečiť si mapu, pretože miestni veľmi neporadia.

Dovolenka Grécko v duchu gréckej mytológie

Dovolenka Grécko by určite nestála za to, keby ste vynechali jedno z historicky najzaujímavejších miest, Knossos. Viaže sa naň totiž legenda o slávnom Minotaurovi a labyrinte, v ktorom bol uväznený.  Minotaur, tvor s ľudským telom a býčou hlavou, bol synom manželky kráľa Minoa Pásifaé a bieleho býka, ktorý ju zviedol. Keď sa narodil, kráľ najal staviteľa Daidala, ktorý pod palácom postavil labyrint, do ktorého Minotaura uväznil. Keď počas vojny s Aténami padol Minov vlastný syn, porazené Atény museli ročne posielať 7 panien a 7 chlapcov, ktorí slúžili ako potrava pre Minotaura. Raz sa spolu s obeťami na plavbu vybral aj syn aténskeho kráľa Théseus, ktorý za pomoci bohyne Afrodity a dcéry kráľa Mina, Ariadny, do ktorej sa zamiloval, Minotaura v ťažkom súboji zabil. Pomohol mu kúzelný meč a klbko nite, vďaka ktorému sa dostal von z labyrintu. Ak vás teda láka mytológia, počas návštevy mesta určite nevynechajte návštevu Minojského paláca.

dovolenka Grécko

Dovolenka Grécko naozaj luxusne

Kréta je však iba jednou z možností na nádhernú dovolenku v Grécku, preto ak sa vám tento nápad príliš nepozdáva, existuje kopec ďalších možností. Stačí len hľadať.

Zanechať komentár