Dizajn vo farmárskom country štýle

Štandardný

Vidiecky štýl bývania môže mať množstvo podôb, jednou z nich je aj bývanie v tzv. americkom farmárskom country štýle. Ako už názov napovedá, ide o štýl bývania, ktorý je podobný obydliam typických amerických farmárov.

Používajte prírodné materiály!

dizajn

Krb s ohňom by nemal za žiadnu cenu chýbať

Dizajn vo farmárskom country štýle je spojením tradícií a prírody s využitím predmetov a doplnkov, ktoré už majú svoju históriu. Pre tento štýl bývania sú vhodné prírodné materiály a predovšetkým drevo. Typické drevené tvrdé podlahy, dvere či masívny nábytok s jemnými stopami opotrebovania – to všetko patrí ku bývaniu v tomto štýle. Veľmi pekne tiež pôsobí použitie prírodného kameňa v interiéri (napr. pri obložení stien, kozuba či ako pracovná kuchynská doska).

V obývačke by nemal chýbať symbol ohňa v podobe pútavého kozuba, pri ktorom pekne vynikne staré hojdacie kreslo. V kúpeľni sa nebojte použiť prírodné materiály, napr. aj drevo a do stredu kúpeľne môžete umiestniť voľne stojacu vaňu.

Textílie, farby a dekorácie pre country dizajn

Dizajn bývania v country štýle môže mať rôzne podoby od jednoduchých, nežne romantických, elegantných až po drsnejšie. Požadovaný efekt elegancie alebo nádych romantiky vám pomôžu dosiahnuť práve  farby, doplnky a textílie použité pri zariaďovaní interiéru.

dizajn

Jednoduchý, ale zároveň elegantný dizajn

Používajú sa najmä textílie z prírodných vláknin ako vlna, ľan, ale často aj koža či kožušiny. Pocit tepla v priestore dodajú koberce a behúne. Farebnosť takéhoto interiéru tiež spočíva v prírodných odtieňoch, kde kraľujú farby ako krémová, béžová až po rôzne odtiene hnedej, prípadne zelenej farby. Dizajn dekorácií a textílií symbolizuje aj množstvo vzorov, napríklad štvorčeky a prúžky, ktoré môžu byť aj v modrej a červenej farbe. Povolené sú aj kvetinové vzory, ak chcete dosiahnuť jemnejší a romanticky ladený priestor.

Ako dekorácie použite rôzne ručne vyrobené doplnky, starožitné predmety, keramiku a predmety, ktoré majú pre vás aj citovú hodnotu, napr. staré rodinné fotografie v drevených rámoch. Dizajn vidieka necháva vyniknúť práve veci a predmety, ktoré už majú svoju minulosť aj príbeh a práve tým vytvárajú to pravé teplo domova.

Zanechať komentár