Dizajn pre výnimočný svadobný deň…

Štandardný
dizajn

Svadobný dizajn v sviežej žltej farbe je skvelou voľbou pre letnú svadbu

Dizajn pre váš svadobný deň či svadobný dizajn je vlastne pomenovaním pre návrh aj realizáciu kompletnej svadobnej výzdoby a všetkých dekorácií, ktoré k svadbe patria.  Môžeme pokojne povedať, že svadobný dizajn je vlastne to, ako celá svadba vo svojej finálnej podobe vyzerá.

Naplánovať a rozvrhnúť všetko ohľadom svadby a svadobnej hostiny nie je jednoduché, pretože musíte myslieť na veľké množstvo vecí, ako je tvar a rozmiestnenie stolov a stoličiek  (napr. okrúhle stoly či klasické stoly pospájané do písmena T či U), miesto pre hudobníkov, zasadací poriadok – menovky, výzdoba celej sály aj svadobného stola či stolov, svadobné menu (podávané klasicky na tanieroch alebo formou teplého a studeného bufetu) a množstvo ďalších vecí, na ktoré sa pri svadobnom plánovaní nesmie zabudnúť.

Dizajn a farby svadobnej výzdoby

Skôr ako začneme podrobne plánovať svadobnú výzdobu, musíme si určiť jednu základnú farbu či vhodné farebné kombinácie pre dekorácie a celú výzdobu. Je dôležité zvoliť si jednu základnú (výraznejšiu) farbu a kombinovať ju len s príbuznými alebo neutrálnymi odtieňmi, pretože príliš veľa pestrých farieb pôsobí chaoticky. Na veľké plochy potom použijeme jemné odtiene farieb a vo výraznejšej farbe volíme len menšie predmety. Najčastejšie je výber farieb  výzdoby (napr. kvetinovej) v súlade so svadobnou kyticou nevesty, teda presnejšie s farbou dominantných kvetov v nej, ale tiež musíme zohľadniť aj farebný dizajn svadobných šiat, pretože tie nemusia byť vždy len snehobiele.

Súčasné trendy vo výzdobe prajú najmä smotanovej či jemnej bledohnedej (cappucicino) farbe. Obe tieto farby pôsobia výborne napr. v kombinácii so žltou.

dizajn

Romantická ružová ako svadobný dizajn nikdy nesklame…

Čo všetko môže byť súčasťou výzdoby?

Celkový dizajn svadby vytvárajú väčšie dekorácie (napr. balónová stena, lampióny, ozdobné návleky na stoličky), ale aj malé detaily (svadobné stuhy, organza, servítky, plávajúce sviečky, svietniky, vázičky, dekoračné kamienky či perličkové girlandy). A samozrejmosťou sú živé kvety v podobe krásnych kvetinových dekorácií, ktoré by rozhodne nemali chýbať na žiadnej svadbe.

Zanechať komentár