Detské postele a postieľky

Štandardný

Výber detskej postieľky patrí k prvým dôležitým krokom pri chystaní výbavičky pre novorodenca a je preto dôležité už pred ich kúpou vedieť, do akého veku plánujeme takúto postieľku využívať (napr. romantické kolísky či prútené košíky na kolieskach vyzerajú prekrásne, ale využijete ich len niekoľko mesiacov po narodení dieťatka, kým postieľky aj niekoľko rokov). Spravidla sa jedná o drevené postieľky, ktoré poslúžia ako vhodné lôžko pre dieťa do veku 2 až 3 rokov, potom nastáva čas na výmenu postieľky za rozmerovo väčšie detské postele či štandardné postele s rozmerom okolo 80 až 90 cm x 200 cm. Veľmi obľúbené sú v súčasnej dobe postieľky s kompletným dizajnový vybavením, ktoré sa skladá zo súpravy vankúšika, prikrývky, baldachýnu a hniezda (prípadne aj organizéra na postieľku) v jednotnom farebnom detskom motíve. Rozprávkové a detské motívy sú však populárne aj neskôr ako potlač na tzv. detských prechodných posteliach s bezpečnostnou zábranou, ktoré sú svojimi mierami 70 cm x 120, 140 alebo 160 cm určené pre deti vo veku od 3 až do 6 rokov (niekedy však až do 7. či 8. roku života).

Jednoduchšie je zabezpečiť deťom detské postele štandartných rozmerov.

Detské postele štandardných rozmerov sú z dlhodobého hľadiska dobrou investíciou

Menej finančne náročné je však deťom hneď po odrastení z malej postieľky zadovážiť detské postele štandardných rozmerov s kvalitným roštommatracom, ktoré s nimi vydržia už až do dospelosti a jedinou investíciou tak môže byť len kúpa nového matraca, ktorý je vhodné približne po 10 rokoch užívania vymeniť.

Detské postele

Pri klasických posteliach sa netreba vzdávať myšlienky na rozprávkovú izbičku.

Ako zachovať charakter detskej rozprávkovej izby?

Ak aj deťom do izby kúpite klasické veľké postele, nemusíte sa hneď vzdávať myšlienky na rozprávkovo detskú izbičku. Stačí interiér detskej izby vymaľovať pestrejšími a umývateľnými interiérovými farbami, prípadne zvoliť rozprávkové tapety na jednu stenu a nezabudnúť ani na vhodné doplnky, ako sú LED svietidlá, posteľné obliečky, deky, vankúšiky, koberce, záclony a závesy s rôznymi známymi rozprávkovými postavičkami. Atmosféra a charakter detskej izby pre menšie deti tak zostane dokonale zachovaný aj napriek tomu, že zvolíte jednoduché detské postele štandardných rozmerov.

Zanechať komentár