Dekoratívne farby a úpravy stien

Štandardný

Dekoratívne farby aj iné úpravy stien môžu príjemne a vkusne premeniť každý byt či verejný alebo pracovný priestor. Akú atmosféru budú mať jednotlivé izby nášho obydlia, čakárne na železničnej stanici, letiska či spoločenské priestory rekreačnej ubytovne, o tom okrem iného rozhodujú použité techniky maľby a dekoratívne úpravy stien. Máme veľa možností, akým spôsobom väčšie aj menšie plochy upraviť. K najzaujímavejším patria pestré postupy dekoračných techník. Už drobnejšie detaily v kombinácii s vhodnými dekoratívnymi farbami môžu aj malú izbu ozvláštniť a premeniť celý byt v útulnejší priestor.

dekoratívne farby

Dekoratívne farby môžete elegantne zladiť.

Dekoratívne farby a šablónovanie

Kto chce ozvláštniť steny miestností svojho bytu, môže siahnuť po dekoratívnych štýloch ich úpravy. Správne použitie dekoratívnych a maliarskych techník dodá interiéru nevšedný dizajn, originalitu a nový pôvab. Šablónovanie je tradičná maliarska dekoračná technika. S pomocou šablón sa aplikuje na plochu vzor podľa ponuky alebo aj na želanie zákazníka.  Pri šablónovaní sa využíva nielen novo vzniknutý tvar na podklade, ale stena sa dá oživiť osviežujúcou farebnou kompozíciou. Ak namiesto dekoratívnej farby použijeme špeciálny tmel, získame zaujímavú plastickú ozdobu.

Miešanie farieb a farebné efekty

Miešanie farieb vytvára  možnosť vybrať si z rôznych farebných odtieňov. Interiér miestnosti tak dostáva jedinečný ráz farebnosti.  Ak chceme stene dodať netradičný charakter, môžeme využiť maľbu steny s patinou. Dá sa povedať, že s efektom starých stien. Špeciálne dekoratívne farby a maľby umožňujú vzhľad skorodovaných kovov či zaujímavé štrukturálne efekty rôznych textúr pripomínajúce bridlice, zamat či mramor. Moderné maliarske produkty sú pestré, ekologické a majú dobré úžitkové vlastnosti. Dekoratívny povrch stien si dlho zachová svoju kvalitu a krásu.

dekoratívne farby

Dekoratívne farby dokážu divy.

Dekoratívne farby aj na schodisko

Dekoratívne techniky sa uplatňujú aj v priestoroch chodieb a schodísk. Jedná sa o plastickú modeláciu, vykonávanú väčšinou do výšky niečo málo cez meter. Takýto dekoratívny povrch s plastickou štruktúrou je umývateľný. V súčasnosti je na trhu mnoho dekoratívnych aj štrukturálnych materiálov vhodných do takýchto verejných priestorov.

Zanechať komentár